Маленьким про великого Тараса
205-та Шевченківська весна ступила на нашу землю. З нагоди ювілею Т.Г. Шевченка у Чернігівській обласній бібліотеці для дітей організована книжкова-експозиція «Маленьким про Великого Тараса». Це спільний проект дітей та бібліотекарів.

До оформлення експозиції долучились учні ЗОШ №25. Їхня «Кобзарева буквиця» є окрасою виставки. Цікавим доповненням є фрагмент українського тину, обрамленого вишитим рушником, що символізує традиційну українську оселю.
На виставці представлені книги, з яких юні шанувальники шевченкового слова дізнаються, що означає ім’я Тарас? Яких птахів любив поет і часто писав про них? Де знаходиться єдиний у світі музей присвячений збірці «Кобзар»?
Протягом тижня у бібліотеці проводилась низка заходів: шевченківські читання «Я «Кобзарика» читаю», хвилинки поезії «Вшановуєм тебе, Тарасе!», літературна година «У серці України - Шевченкові місця», на яку завітали вихованці ГПД ліцею №22.
Багато цікавого дізналися про дитинство юного Тараса, як з маленького хлопчика, котрий ріс у неволі, виріс великий Кобзар, чиє ім’я знають у світі. Особливо дітей вразили цікаві факти про Тараса Шевченка. Наприклад, український майстер Микола Сядристий створив найменшу у світі книжку «Кобзар». Сторінки настільки тонкі, що перегортати їх можна лише кінчиком загостреного волоска. Зшито книгу павутинкою, а обкладинка зроблена з пелюстка безсмертника.
Поетичне слово Шевченка звучить у різних куточках світу – один лише «Заповіт» перекладено на 147 мов.
Творчість Шевченка увібрала в себе живу душу українського народу. Минають роки, століття, а непереборна сила шевченкового слова й донині жива.
Чернігівська обласна бібліотека для дітей
Останні новини Чернігівщини
У Чернігові презентували поетичну збірку та виставку картин Оксани Рудич 11:56
У Чернігові відбулася презентація нової поетичної збірки "Трансформація" та виставки живопису чернігівки Оксани Рудич, яка є психхологинею у Збройних силах України.
Нічна атака на Чернігівщину: пошкоджено відбудований ліцей та цивільну інфраструктуру 09:48
Цієї ночі ворог масовано атакував селище Михайло-Коцюбинське – 4 вибухи.
Надзвичайні події в області за останню добу 09:39
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 5 пожеж. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.
Обирати майбутнє свідомо: у Чернігові відбувся Форум кращих практик профорієнтаційної роботи 09:03
У Чернігові 11 червня відбувся Форум кращих практик профорієнтаційної роботи у Чернігівській міській територіальній громаді. Захід об’єднав усіх учасників профорієнтаційного процесу міста: представників освітянської спільноти, учнів та учениць, місцевого бізнесу, партнерських організацій і влади.