Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 червня, 00:38:53

Відкрилась виставка "Останній Гетьман. Сучасні візії"

30.11.2018   09:18Агенцiя

29 листопада в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відкрилась виставка «Останній Гетьман. Сучасні візії».

Захід відбувся в рамках проекту «Останній Гетьман. Незавершена подорож...» за підтримки Українського культурного фонду.

"Митці, як найчуттєвіша частина соціуму, завжди гостро відчувають зміни в процесі створення нової картинки модернового мистецтва, що формується часом, простором і місцем. Це спроба звільнитися від едіпового комплексу держави, що при зіткненні з геополітичними реаліями сьогодення нагадує розгублену дитину. А як би сталося по-іншому? Якщо одній людині при владі за сім з половиною місяців вдалося відкрити 150 шкіл, десяток театрів, університетів, бібліотек і окреслити мапу України, де Крим з 1918 року? Питання без відповіді, бо час незворотній, але спроба заглибитись у минуле є шансом на розуміння нашого майбутнього.
Модернові художники не є просвітниками. Вони тільки фіксують стан душі народу, що замислюється над майбутнім, творчо рефлектуючи, досліджуючи та розмірковуючи над минулим. Кожен запропонував свою візію, своє відчуття значущості ролі особистості в нашій історії".

Олена Ягодовська, куратор проекту, мистецтвознавець, член AICA(при ЮНЕСКО).

Унікальність проекту «Останній Гетьман. Незавершена подорож…» полягає як в його актуальності з огляду на значущість для України теми і постаті Павла Скоропадського, так і мультимедійності його концепції.
Проектом передбачено створення трейлера однойменного майбутнього документального фільму, присвяченого «німецькому» періоду життя і діяльності творця Української Держави Павла Скоропадського та його перерваній подорожі як до родини, що чекала на нього в Оберстдорфі (Баварія), так і в цілому – в Україну. А також разом з партнерами проекту буде видано спеціальний випуск двомовного україно-німецького числа журналу "Українська культура" і реалізовано художній виставковий проект «Останній Гетьман. Сучасні візії»: колекція портретів нащадків Павла Скоропадського з Галаганівської колекції Чернігівського художнього музею буде доповнена роботами талановитих сучасних українських художників, створених під час реалізації основного проекту.

Останні новини Чернігівщини

Патрульні перевірили повідомлення щодо ймовірно озброєного чоловіка 17:43

Сьогодні, близько 12-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення від громадянки про те, що вулицею Олега Міхнюка рухається чоловік, який тримає у руках предмет, схожий на зброю.

Менеджмент та партнерство: новий вектор розвитку професійної освіти 17:11

Сучасні виклики ринку праці спонукають освіту трансформуватися та ефективно взаємодіяти з міжнародними партнерами та провідними роботодавцями.

Неправдивий виклик — не розвага 16:35

Учора, близько 20-ї години, до нас надійшло повідомлення про вбивство на вулиці Слобідській — чоловік заявив, що вбив водія таксі.

9 років ув’язнення за незаконний збут психотропних речовин: апеляційний суд залишив вирок без змін 16:13

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури апеляційний суд залишив без змін вирок суду першої інстанції, яким визнано винним раніше судимого 25-річного мешканця міста Бахмач у придбанні, зберіганні з метою збуту та збуті особливо небезпечних психотропних речовин в особливо великих розмірах (ч. ч. 2, 3 ст. 307 КК України).

Регіональний план управління відходами: про розвиток в області інфраструктури сортування та переробки сміття – на брифінгу в ОВА 15:18

Реалізація Регіонального плану управління відходами дозволить громадам Чернігівщини розвивати інфраструктуру сортування та оброблення відходів. Це значно зменшить навантаження на довкілля.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини