Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 7 травня, 01:52:19

Артисти філармонійного центру - у Гомелі на Форумі регіонів України та Білорусі

27.10.2018   13:58Агенцiя

25 жовтня в залі Гомельського обласного громадсько-культурного центру в рамках Форуму відбувся концерт «Дружба» за участю білоруських та українських артистів.

Перед початком дійства учасників та гостей свята привітали посли обох країн. Після чого, на Гомельської сцені виступили артисти. Чернігово-Сіверщину представивЧернігівський обласний філармонійний центр фестивалів та концертних програм -Академічний народний хор (художній керівник та головний диригент - Заслужений діяч мистецтв України Володимир Коцур), Капела бандуристів ім. Остапа Вересая (керівники - Заслужена артистка України Раїса Борщ іЗаслужений працівник культури України Микола Борщ) та Заслужений артист України Сергій Сулімовський.

Загалом же, в концерті взяли участь понад 500 виконавців з обох країн. Серед учасників -гурти «Чіп» та «Сябри», Інна Афанасьєва, Ірина Дорофєєва, Ядвіга Поплавська, Саша Немо, цирк ім. В. Абеля та інші.

Головною композицією, яка і відкрила захід, став концертний номер «Рэкисяброўства…», що мав символізувати добросусідські стосунки Республіки Білорусь та України. У виконанні НаціональногоАкадемічного народного хору Республіки Білорусь ім. Г.Цітовіча. (художній керівник і головний диригент, Народний артист Білорусі Михайло Дріневський) прозвучала пісня «Німану». В свою чергу, Академічний народний хор Чернігівського філармонійного центру виконав безсмертний шевченківський твір «Реве та стогне Дніпр широкий». Під час виконання пісень 180 студенток Білоруського державного університету транспорту виконували рухи, що імітували хвилі річок - білоруського Німану та українського Дніпра.

Бурхливими аплодисментами учасники та гості форуму зустріли виступ Капели бандуристів ім. Остапа Вересая, яка на тлімальовничих пейзажів головної річкиЧернігівського краю, що ретранслювалися на сценічномуекрані,виконала пісню «Зачарована Десна».

Важко глядачам в залі було всидіти на місці, щоб не піти в танець разом із Заслуженим артистом України СергіємСулімовським та балетною групоюАкадемічного народного хору Чернігівського обласного філармонійного центру(балетмейстер Віктор Войников). Співак виконав запальну українську народну пісню «Чорна гора». Варто зауважити, що феєричності виступу додало й те, що артисти з’явилися перед публікою в нових сценічних національних костюмах. Як розповів генеральний директор-керівник художній  Чернігівського обласного філармонійного центру Сергій Теребун,   костюми були придбані за сприянняЧернігівської обласної державної адміністрації і особисто першого заступника голови ОДА Юлії Свириденко.


Довідково:
Провести форум регіонів України та Білорусі запропонував Президент Білорусі Олександр Лукашенко під час офіційного візиту до Києва в липні 2017 року. Президент України Петро Порошенко підтримав цю ідею і зазначив, що наступний форум буде проведено в Україні.
І Форум регіонів України та Республіки Білорусь має на меті представити економічний потенціал регіонів України та Білорусі, а також розбудову нових ініціатив і форм економічного, інвестиційного, науково-технічного та культурного співробітництва на міжрегіональному рівні. До заходу долучилося 16 областей України та всі області Білорусі.Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм
 

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 25 нових випадків COVID-19

Виявлено 25 нових випадків COVID-19 17:45

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 6 травня в області зафіксовано 25 нових випадків COVID-19.

Національний заповідник

Національний заповідник "Чернігів стародавній" відновлює екскурсійну діяльність 17:10

З 6 травня відновлюється екскурсійна діяльність на всіх музейних об’єктах Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» (у Колегіумі, Борисоглібському соборі, Антонієвих печерах).

Стан виплати заробітної плати працівникам Чернігівської області. ДОВІДКА

Стан виплати заробітної плати працівникам Чернігівської області. ДОВІДКА 16:36

Заборгованість із виплати заробітної плати працівникам підприємств, установ та організацій Чернігівської області на 1 квітня 2021 року становила 10,7 млн.грн.

У Чернігові міський пасажирський транспорт відновлює роботу у звичайному режимі

У Чернігові міський пасажирський транспорт відновлює роботу у звичайному режимі 13:54

У Чернігові відсьогодні відновлюється робота міського пасажирського транспорту у звичайному режимі. Відповідне рішення прийняте на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 6 травня.

Корюківка: рятувальники ліквідували пожежу деревообробного цеху

Корюківка: рятувальники ліквідували пожежу деревообробного цеху 13:08

6 травня о 01:36 до Служби порятунку "101" у м. Коріківка надійшло повідомлення про пожежу будівлі деревообробного цеху ТОВ "Ванесса", що у районному центрі.