Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 4 лютого, 22:05:30

У Чернігові презентували тематичну фотодокументальну виставку

22.09.2018   10:42Агенцiя

До 75-ї річниці вигнання з Чернігівщини нацистських окупантів Державний архів Чернігівської області розпочав експонування тематичної фотодокументальної виставки.

Експозиція налічує більше 30 документів, майже 20 світлин, 2 карти-схеми, що хронологічно охоплюють період з 1935 по 1948 рік.

Виставкові експонати поділено на тематичні блоки, серед яких «Чернігів напередодні війни», «Вторгнення», «Нацистський «Новий порядок», «Зруйнований Чернігів», «Відбудова» тощо.

Представлені на виставці документи відтворюють трагічну історію Чернігова та області окупаційного періоду: розстріли мирних громадян та військовополонених, вивезення чернігівців на рабські роботи до Німеччини, знищення населених пунктів.

Заступник директора Державного архіву області Наталія Лобанова звернула увагу відвідувачів на стенди під загальною назвою «Визволення Чернігова та Чернігівщини». Презентовані на них матеріали відтворюють процес вигнання окупантів з Чернігівщини.

Також на виставці представлені статті тогочасних друкованих видань.

У контексті святкування Дня міста Чернігова звертає на себе увагу стенд під назвою «Відбудова», що містить документи та фотоматеріали, на яких зображена участь людей у відбудові обласного центру.
 

Останні новини Чернігівщини

Ветеран поліції Чернігівщини виборов «бронзу» на змаганнях «Звитяга Нескорених» 10:01

Днями у столиці відбулися перші в новому році змагання для ветеранів та ветеранок «Звитяга Нескорених». Серед учасників - помічник начальника поліції Чернігівщини з питань ветеранської політики Вадим Довгошей.

«Легкий заробіток в Інтернеті»: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахрайських схем

«Легкий заробіток в Інтернеті»: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахрайських схем 09:59

Поліція закликає громадян не довіряти заманливим оголошенням в інтернеті про «легкий заробіток».

Національна програма Скринінг здоров’я 40+: як вона працює та де на Чернігівщині можна пройти обстеження 09:23

Цього року в Україні стартував Скринінг здоров’я 40+ – національна програма із раннього виявлення серцево-судинних захворювань, цукрового діабету і проблем ментального здоровʼя. Вона дозволяє людям від 40 років і старше пройти базові медичні обстеження, а відтак вчасно виявити ризики хронічних хвороб.

4 лютого: цей день в Україні і світі 09:11

День 1442 Російська агресія - Day 1442 Russian aggression

Коефіцієнт індексації НГО земель: що врахувати аграріям у декларації 18:25

Для розрахунку податкових зобов’язань у 2026 році застосовуватиметься коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель за 2025 рік – 1,08. Він є єдиним для всіх категорій земель і видів угідь, зокрема й сільськогосподарських.