Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 27 липня, 07:38:51

У Чернігівському художньому музеї відкрили персональну виставку Андрія Мордовця

29.08.2018   15:35Агенцiя

Виставка присвячена 100-річчю від дня народження митця та Дню Незалежності України. Музей висловлює подяку доньці художника Тетяні Андріївні Мордовець за надані для експонування роботи.

Є особистості, позначені особливою місією на землі. Вони мають непересічні знання, фаховий рівень, уміння висловлювати важливу думку, вести за собою інших. Саме до таких людей належить заслужений художник України, лауреат премії імені М.М.Коцюбинського Андрій Микитович Мордовець.

Щоб зрозуміти роль Мордовця на теренах українського мистецтва і культури, слід перегорнути сторінки його життєвого і творчого шляху. Народився художник у 1918 році в селянській родині на мальовничій Сумщині, в селі Куличка. Місцевість славилася збереженням народних традицій, працездатними, доброзичливими людьми. Андрій Микитович згадував: «У нашій родині дотримувалися християнських звичаїв, співали українські пісні, шанували народні обряди. Українська культура, повага до наших предків сповнювали оточення, у якому я ріс. Мати завжди прикрашала оселю квітами, вишивками, розписаним посудом, умілаприщепитицікавість до прекрасного».

Навчався майбутній художник в Харківському художньому інституті, але закінчити не зміг, тому що почалась війна з Фінляндією. Після закінчення Другої світової війни Андрій Микитович вступив до Ленінградського інститу живопису, скульптури і архітектури. Після закінчення інституту художник працював в Ленінграді у студії при Військовій академії кораблебудування. Згодом переїхав до Чернігова, якому присвятив велику кількість творів – «Старий Чернігів», «У Ялівщині», «Повінь на Кордівці». Художник багато мандрував Кримом, Карпатами, Чернігівщиною і під час подорожей не полишав пензлика та фарб – «Осінь у Седневі», «Десна біля Мезина», «Синевирська Поляна», «Початок весни в Олешні». Створював портрети – «Жінка», «Хлопчик», «Лірник».

1962 рік в житті Андрія Микитовича ознаменований вступом до Спілки художників, а в 1985 році він стає одним із ініціаторів створення Чернігівської обласної організації національної спілки художників України. У 1993 році Андрій Мордовець отримав премію ім. М.М.Коцюбинського, у 2003 роцізвання заслужений художник України.

У 2006 році Андрій Микитович трагічно загинув. Представлена виставка творів Андрія Микитовича Мордовця шана митцю високого фахового рівня, для якого рідна земля та доля волелюбного українського народу були джерелом натхнення, яке з роками набувало особливого сенсу.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині відбулися змагання «Влучний лісівник»

На Чернігівщині відбулися змагання «Влучний лісівник» 17:59

Перші обласні змагання з компакт-спортингу серед лісівників, мисливців та спортсменів під назвою «Влучний лісівник» відбулися на базі тиру «Десна» неподалік Чернігова.

Де можна вакцинуватися у Чернігові. Адреси та час роботи центрів вакцинації 17:50

У чернігівських тимчасових пунктах масової вакцинації населення проти Covid-19 будуть використовуватися вакцини Pfizer та Moderna.

Кордон за минулий тиждень

Кордон за минулий тиждень 17:42

Протягом тижня обстановка на державному кордоні України в межах Чернігівщини залишалася стабільною та контрольованою.

За минулу добу в Чернігівській області не виявлено жодного нового випадку COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області не виявлено жодного нового випадку COVID-19 17:34

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 26 липня в області не зафіксовано нових випадків захворювання COVID-19.

Прокуратура змусила Коропське СЛП «Агролісгосп» відшкодувати державі 75 тис. грн збитків, завданих незаконною порубкою лісу

Прокуратура змусила Коропське СЛП «Агролісгосп» відшкодувати державі 75 тис. грн збитків, завданих незаконною порубкою лісу 17:29

На території Новгород-Сіверської окружної прокуратури КСЛП «Агролісгосп», у порушення вимог Лісового кодексу України не забезпечено охорону і збереження лісового фонду на підвідомчій території (Коропська ОТГ). Внаслідок чого було допущено самовільну рубку лісу невстановленими особами, сума завданих збитків склала 75 тис грн.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини