Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 7 травня, 01:44:41

Шосту книгу науково-документального серіалу "Реабілітовані історією" презентовано в Чернігові

03.11.2017   09:03Агенцiя

Науково-документальний серіал «Реабілітовані історією» по своїй суті є унікальним виданням, якому немає аналогів. Так, зокрема, про нього говорять автори та науковці-історики. Робота по створенню серіалу триває з 2008 року. У попередні роки завдяки зусиллям співробітників Комунального закладу «Чернігівський обласний пошуковий науково-редакційний центр» світ вже побачили п’ять книг.

В рамках реалізації обласного плану заходів у зв’язку з 80-ми роковинами Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років, відбулась презентація шостої книги «Реабілітовані історією. Чернігівська область».

— Видання продовжує цикл історичних праць, метою яких є відновлення репутації жертв політичних репресій в Україні 1917 – 1991 років, які були необґрунтовано засуджені чи зазнали обмеження своїх громадянських прав та свобод з політичних, соціальних, класових, національних і релігійних мотивів, — розповіла директор Науково-редакційного центру Олена Потапенко.

Як зазначив старший науковий співробітник Інституту історії України Національної академії наук, відповідальний секретар Головної редакційної колегії науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією», кандидат історичних наук Роман Подкур, у шостій книзі увага науковців сконцентрована навколо проблематики репресій щодо найчисленнішої соціальної групи у складі української інтелігенції – педагогічних працівників Чернігівщини усіх рівнів.

Книга містить три основні розділи та науково-довідкові матеріали. Перший розділ – це добірка документів, другий – нариси про репресованих освітян, третій розділ вміщує біографічні дані про майже 4 000 репресованих осіб.

Автори книги запевняють, що дане видання буде цікавим для широкого кола читачів, зокрема для істориків, краєзнавців, учнівської та студентської молоді, рідних жертв репресивної системи, які зацікавлені у з’ясуванні долі своїх близьких.

Всього було надруковано 560 примірників. Їх передано до Інституту історії України Національної академії наук України, Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В.Г. Короленка, бібліотек Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка та Чернігівського національного технологічного університету.

Крім того, з метою залучення якнайширшого кола читачів, текст цього видання, як і попередніх п’яти книг цієї серії, розміщено у вільному доступі у мережі Інтернет на окремій сторінці сайту за адресою: www.memory-book.org.ua та на сторінці Головної редакційної колегії науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією» – www.reabit.org.ua.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 25 нових випадків COVID-19

Виявлено 25 нових випадків COVID-19 17:45

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 6 травня в області зафіксовано 25 нових випадків COVID-19.

Національний заповідник

Національний заповідник "Чернігів стародавній" відновлює екскурсійну діяльність 17:10

З 6 травня відновлюється екскурсійна діяльність на всіх музейних об’єктах Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» (у Колегіумі, Борисоглібському соборі, Антонієвих печерах).

Стан виплати заробітної плати працівникам Чернігівської області. ДОВІДКА

Стан виплати заробітної плати працівникам Чернігівської області. ДОВІДКА 16:36

Заборгованість із виплати заробітної плати працівникам підприємств, установ та організацій Чернігівської області на 1 квітня 2021 року становила 10,7 млн.грн.

У Чернігові міський пасажирський транспорт відновлює роботу у звичайному режимі

У Чернігові міський пасажирський транспорт відновлює роботу у звичайному режимі 13:54

У Чернігові відсьогодні відновлюється робота міського пасажирського транспорту у звичайному режимі. Відповідне рішення прийняте на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 6 травня.

Корюківка: рятувальники ліквідували пожежу деревообробного цеху

Корюківка: рятувальники ліквідували пожежу деревообробного цеху 13:08

6 травня о 01:36 до Служби порятунку "101" у м. Коріківка надійшло повідомлення про пожежу будівлі деревообробного цеху ТОВ "Ванесса", що у районному центрі.