Відбулося засідання клубу "Краєзнавець", присвячене 50-річчю з часу створення НАІЗ "Чернігів стародавній"
2 жовтня відбулось чергове засідання клубу "Краєзнавець", присвячене 50-річчю з часу створення Національного архітектурно-історичного заповідника "Чернігів стародавній".
Генеральний директор НАІЗ "Чернігів стародавній" Юрій Соболь докладно розповів про організаційну історію створення закладу та акцентував увагу присутніх на напрямках роботи науковців за період існування установи.
Виступ завідувача відділу музейної та науково-фондової роботи, кандидата історичних наук Ольги Травкіної супроводжувався відео презентацією її нових видань про богородичні та народні ікони Чернігівщини.
Завідувач відділу наукових досліджень печер та пам'яток археології Володимир Руденок зупинився на науково-популярних виданнях, присвячених Болдиним горам, Валу, автором яких він є. Видані вони двома мовами, яскраво оформлені з розрахунку на українських та іноземних туристів.
Видавничу роботу НАІЗ "Чернігів стародавній" на високому фаховому рівні охарактеризувала старший науковий співробітник відділу музейної та науково-фондової діяльності Олена Ванжула. Особливу увагу вона приділила збірнику наукових праць "Карнабідівські читання. Вип. 1-3", науковець підкреслила, що збірка втілює дослідницькі розвідки працівників заповідника за 2013, 2014 та 2016 рр., а також напрацювання колег з інших заповідників України.
Краєзнавець, член Головної ради Українського товариства охорони пам'яток історії та культури Віктор Величко у своєму виступі розкрив багатогранний талант незабутнього Андрія Антоновича Карнабіда, кандидата архітектури, члена Національної спілки архітекторів України, лауреата премії в галузі містобудування і архітектури ім. І. Могилевського.
Захід супроводжувався книжково-інформаційною виставкою "Окраса міста" та відео презентацією видань із фондів бібліотеки.
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні події в області за останню добу 12:09
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 3 пожежі. Внаслідок цих подій загинула 1 особа.
«Мечем і волею»: у Чернігові погасили нову марку 11:59
Уже традиційно історичні дати в Україні закарбовуються в поштових марках. Тож і в день початку повномасштабної війни рф проти Української держави офіцери оперативного командування "Північ" за традицією долучилися до погашення нової поштової марки від Укрпошта.
До уваги водіїв! Тимчасово ускладнено рух по вулиці Воскресенській, 23 08:27
У зв’язку з проведенням аварійно-ремонтних робіт на водопроводі діаметром 100 мм по вулиці Воскресенській, 23, тимчасово ускладнено рух транспорту в зоні виконання робіт.
Повідомлено про підозру “директору” філії агропідприємства, яке окупанти привласнили на Луганщині 08:26
Депутат селищної ради Старобільського району після окупації Луганської області добровільно обійняв посаду директора філіалу агрокомпанії та схиляв колишніх працівників до співпраці з ворожою владою.
25 лютого: цей день в Україні і світі 08:24
День 1463 Російська агресія - Day 1463 Russian aggression