Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 22 січня, 09:37:41

У Прилуцькому районі знайшли найбільше шведське поховання на півночі України

28.08.2017   11:36

Унiкальна подiя в Рудiвці Прилуцького району. ГI"Почесна Варта"та ГО" Нiжинське Археологiчне Товариство" пiд патронатом НДУiм. Миколи Гоголя, виявили бiльше 20 массовых захоронень Шведських воякiв. Ці захоронення не перебувають на облiку в жодному реєстрi.

За словами сiльського голови Нiни Миколаiївни захоронення навколо Рудiвки займають площу 71 га.

Кому належать могили достеменно не вiдомо.

За мiсцевими переказами там лежать бiйці Карла ХІІ, якi в 1708—1709 роках допомагали вiйськам Iвана Мазепи виборювати незалежність України. Боролись вони у вiйнi проти вiйська Петра І, який в той час вирiзав мiсто Батурин.

За попереднiми оцiнками в Рудівці найбiльше шведське поховання на пiвнoчi Украiїни.

На всi бiлi плями вiдповiсть археологiчне дослiдження.


http://www.uezd.com.ua/u-prylutskomu-rajoni-znajshly-najbilshe-shvedske-pohovannya-na-pivnochi-ukrajiny/

Останні новини Чернігівщини

«Солодкий бізнес»: відкрити у Ніжині «Жу-жу shop»  допоміг грант від служби зайнятості

«Солодкий бізнес»: відкрити у Ніжині «Жу-жу shop» допоміг грант від служби зайнятості 14:23

Шоколад із мухомором, гінкго білоба, кондицепсом – і все це у м. Ніжині, що на Чернігівщині. Такі нестандартні рішення пропонує своїм клієнтам місцева підприємиця, засновниця крафтового бренду «Жу-жу shop» Оксана Труш.

СБУ та Нацполіція затримали у Чернігові агента фсб, який вчиняв замовні підпали у північних областях України

СБУ та Нацполіція затримали у Чернігові агента фсб, який вчиняв замовні підпали у північних областях України 14:19

Контррозвідка Служби безпеки спільно з Національною поліцією затримали у Чернігові російського агента, який за завданням фсб здійснював підпали об’єктів критичної інфраструктури регіону.

48 фермерів Чернігівщини отримали допомогу на відновлення – як подати заявку

48 фермерів Чернігівщини отримали допомогу на відновлення – як подати заявку 14:16

Програма підтримки сільського господарства від Mercy Corps продовжує працювати на Чернігівщині. У 2025 році 48 фермерів та агропідприємств області отримали фінансову допомогу.

Понад 300 тисяч гривень збитків на будівництві: на Ніжинщині перед судом постануть керівник медустанови та інженер технагляду

Понад 300 тисяч гривень збитків на будівництві: на Ніжинщині перед судом постануть керівник медустанови та інженер технагляду 14:06

У Ніжинському районі Чернігівщини поліцейські викрили керівника медустанови у причетності до розтрати бюджетних коштів, а також інженера технагляду у службовій недбалості під час проведення будівництва лікарні.

У Чернігові заклали капсулу часу на будівництві житлових комплексів за підтримки Данії 14:04

У Чернігові розпочинається великий будівельний проєкт зі зведення багатоквартирного житла соціального призначення, що фінансує Фонд GAU Данії.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини