Чернігівський драмтеатр на завершення сезону встиг побувати у Львові та Польші
Вражаючою прем’єрною виставою «Вій. Докудрама» Наталі Ворожбит у постановці заслуженого артиста України Андрія Бакірова завершили щевченківці свій 91-й театральний сезон, але на цьому не зупинилися.
У «похід на захід» відправилися одразу два творчі колективи Чернігівського облмуздрамтеатру: драматичний склад взяв участь у ІІІ Міжнародному театральному фестивалі «І люди, і ляльки – 2017» у Львові на початку липня, а наш театральний оркестр був запрошений до участі у першому Міжнародному Літньому Фестивалі музичного мистецтва, що відбувався з 30 червня по 02 липня цього року в польському місті Томашов Любельський.
Чернігівському оркестру привелося представляти дві музичні програми. Першого липня у їхньому супроводі прозвучали виступи відомих польських майстрів оперного співу – першокласного тенора Даріуса Стахури та володарок чудових сопрано Агнешки Адамчак, Джоанни Городко і Агнешки Сокольнички. Наступного дня колектив презентував гостям фестивалю різнобарвну програму, до якої увійшли популярні твори зі скарбниці світового музичного мистецтва. Глядачі із захопленням сприймали обидва виступи чернігівських музикантів, а організатори фестивалю, вражені високим рівнем професійної майстерності виконавців і, насамперед, диригента оркестру Олексія Рощака, запросили колектив до участі у фестивалі наступного року.
Не менш успішним був виступ чернігівських артистів на сцені Львівського академічного драматичного театру імені Лесі Українки, котрим випала честь закривати фестивальну програму ІІІ Міжнародного фестивалю театрів ляльок «І люди, і ляльки – 2017», в якій було представлено 15 вистав різних театрів – зі Львова, Києва, Сум, Харкова, Хмельницького, Черкас, Чернігова, Батумі (Грузія), «Deemak» (Іран).
Бурхливі оплески вражених глядачів й емоційні вигуки «Браво!» були нагородою талановитому акторському ансамблю наприкінці вистави «Комедія помилок» Вільяма Шекспіра, добре відомої театралам багатьох міст як в Україні, так і за її межами. У результаті театр отримав запрошення взяти участь у наступному фестивалі «І люди, і ляльки» з новою виставою.
Завершуючи 91-й театральний сезон на такій високій ноті визнання і опанування нових горизонтів, хочеться побажати і артистам драми, і артистам оркестру нових успішних виступів на великих і малих сценічних майданчиках різних міст і країн та завоювання симпатій якнайширших глядацьких аудиторій.
Раїса Міненко, керівник літературно-драматургічної частини театру
Останні новини Чернігівщини
НМТ 2026: реєстрація, етапи та дати проведення – на брифінгу в ОВА 17:06
П’ятого березня стартувала реєстрація для участі в основних сесіях національного мультипредметного тесту (НМТ), яка триватиме до другого квітня. Про ключові аспекти цьогорічного тестування сьогодні на брифінгу в медіацентрі ОВА розповів начальник Управління освіти і науки Чернігівської ОДА Юрій Музика.
Досягнення чернігівських школярів на обласному та всеукраїнському рівнях 17:02
Учні та учениці закладів освіти Чернігова здобули 19 перемог в обласному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад та 17 перемог у конкурсі-захисті Малої академії наук, а також уже мають перші досягнення на всеукраїнському рівні. Про це інформує начальник управління освіти Чернігівської міської ради Василь Білогура.
Організували незаконний виїзд чоловіка за кордон: повідомлено про підозру двом жителям Чернігівщини 17:01
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям Чернігівського району в організації незаконного переправлення військовозабов’язаного через державний кордон України, вчиненому за попередньою змовою групою осіб.
Безбар’єрне укриття: у Прилуцькому НРЦ відремонтовано укриття міжнародною гуманітарною організацією GER³ 10:16
Безпека дітей у закладах освіти є важливою умовою організації освітнього середовища, що забезпечує збереження безперервності освітнього процесу.
Працівника КП «Теплокомуненерго» відзначено Подякою Прем’єр-міністра України 10:11
Начальника цеху КП «Теплокомуненерго» Руслана Гончаренка відзначено Подякою Прем’єр-міністра України. Він увійшов до числа 44 фахівців із Донецької, Херсонської, Чернігівської, Вінницької та Одеської областей, а також столиці, яких нагородили за роботу із забезпечення життєдіяльності громад в умовах повномасштабної російсько-української війни.