Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 7 травня, 01:57:19

Гетьманська столиця: зберегти історичні об’єкти національного значення — пріоритет влади і громадськості

22.06.2017   09:12

Майже 35 тисяч відвідувачів, понад дві тисячі екскурсій лише за півроку. Мова йде про Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця» у Батурині. Заповідник є об’єктом державної власності і перебуває у сфері відання Міністерства культури України. Національним заклад є з 2007 року.

Загалом місто Батурин можна назвати суцільною історичною пам’яткою з унікальними безцінними спорудами. Однак, їх належне утримання не можливе без урегулювання юридичних колізій.

Доля об’єктів хвилює не тільки керівництво заповідника, а й області. Адже зберегти цей історичний комплекс, який є і сучасним туристичним, — в інтересах усієї Чернігівщини.

20 червня, питання щодо оформлення в державну власність об’єктів «Гетьманської столиці», зокрема архітектурних елементів Цитаделі Батуринської фортеці, та взяття на баланс заповідника обговорили під час робочого візиту до Батурина Міністра культури України Євгена Нищука.

До наради долучилися заступник Міністра Тамара Мазур, заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Сергій Сергієнко, представники профільних управлінь та відомств, керівництво заповідника тощо.

Першочергово учасники заходу вшанували пам’ять жертв Батуринської трагедії 1708 року та оглянули заповідник.

Під час наради у палаці К. Розумовського генеральний директор «Гетьманської столиці» Наталія Реброва не тільки окреслила існуючі проблемні питання, а й запропонувала алгоритм подальшої роботи щодо об’єктів Цитаделі Батуринської фортеці. Всі витрати — за рахунок закладу. Важливо зробити все заплановане до кінця липня 2017-го. У такому разі кошти на їх утримання будуть враховані у державному бюджеті на наступний рік.

— Беззаперечно Батурин можна назвати візитівкою Чернігівської області. Наразі необхідно робити спільні виважені кроки щодо збереження його пам’яток. Відновлення деяких ще не закінчено, а деякі вже потребують ремонту. Необхідно залучити всі можливі джерела фінансування, — наголосив Євген Нищук.

У свою чергу Сергій Сергієнко зазначив:
— Ми намагаємося зберегти цей унікальний комплекс. Через відсутність коштів немає можливості закінчити всі реставраційні роботи. Проте, найголовніше завдання — юридичне оформлення фактично існуючих об’єктів.

Ще одне нагальне питання — проведення ремонтно-реставраційних робіт тераси палацу К. Розумовського. Як варіант вирішення проблеми Тамара Мазур запропонувала замовити експертизу Державної служби з надзвичайних ситуацій. За наявності висновку щодо аварійності заклад зможе отримати кошти з державного резерву і провести необхідні роботи до кінця року.

Цікавою пропозицією для завершення відновлення національного комплексу було включення «Гетьманської столиці» до державних інвестиційних проектів.

Також обговорили питання механізму нарахування заробітної плати працівникам закладу.

Варто зазначити, що національний заповідник заробляє найбільше коштів серед музейних закладів області. Цьогоріч від платних послуг на спеціальний рахунок заповідника надійшло 734 тисячі гривень.


Довідково:

До складу Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» входять 58 об'єктів культурної спадщини, п’ять із яких — національного значення. Площа охоронних зон становить 52 га. Дві пам’ятки розташовані за межами міста. За 8 км від Батурина біля села Пальчики Бахмацького району знаходиться могила видатного бджоляра Петра Прокоповича, а за 11 км від Батурина у селі Вербівка — Батуринський Миколо-Крупицький монастир. До охоронних зон закладу належить і територія заміської резиденції гетьмана Івана Мазепи на Гончарівці.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 25 нових випадків COVID-19

Виявлено 25 нових випадків COVID-19 17:45

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 6 травня в області зафіксовано 25 нових випадків COVID-19.

Національний заповідник

Національний заповідник "Чернігів стародавній" відновлює екскурсійну діяльність 17:10

З 6 травня відновлюється екскурсійна діяльність на всіх музейних об’єктах Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» (у Колегіумі, Борисоглібському соборі, Антонієвих печерах).

Стан виплати заробітної плати працівникам Чернігівської області. ДОВІДКА

Стан виплати заробітної плати працівникам Чернігівської області. ДОВІДКА 16:36

Заборгованість із виплати заробітної плати працівникам підприємств, установ та організацій Чернігівської області на 1 квітня 2021 року становила 10,7 млн.грн.

У Чернігові міський пасажирський транспорт відновлює роботу у звичайному режимі

У Чернігові міський пасажирський транспорт відновлює роботу у звичайному режимі 13:54

У Чернігові відсьогодні відновлюється робота міського пасажирського транспорту у звичайному режимі. Відповідне рішення прийняте на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 6 травня.

Корюківка: рятувальники ліквідували пожежу деревообробного цеху

Корюківка: рятувальники ліквідували пожежу деревообробного цеху 13:08

6 травня о 01:36 до Служби порятунку "101" у м. Коріківка надійшло повідомлення про пожежу будівлі деревообробного цеху ТОВ "Ванесса", що у районному центрі.