Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 8 травня, 07:54:34

Кілька слів про чернігівський магістрат і європейські традиції

21.06.2017   12:46

Гордістю кожного Європейського міста є його магістрат або ратуша, що свідчить про його приналежність до спільної європейської міської культури підпорядкованої Магдебурзькому праву.

Так, от в Чернігові перша ратуша була збудована близько 1623 р., коли місто отримало право на самоуправління, на жаль, це була дерев’яна споруда. Тому вже у ХVIII cт. міською владою у родини Полуботків було куплено їх мурований будинок та перетворено його на магістрат. Знаходився він в аккурат під будинком колишнього дворянського зібрання (відомий сучасним чернігівцям як недоперебудова на Валу). В стінах цього магістрату міщани досить докладно пояснювали тогочасним олігархам – козацькій старшині, що місто належить міщанам, а старшина гуляє городами, причому доводячи це через суди.

Залишики нашого магістрату досліджувалися А. Карнабедом та сучасними археологами, за планом він мав бути музеїфікованим (стіни збереглися на висоту до 2 м). Утім коли роботи припинилися, то і рештки залишилися стояти під відкритим небом (це вже мовчу про те, що він заліплений на половину бетонними конструкціями). На наше з к.і.н. Володимиром Пилипенком громадське звернення засипати рештки грутом, задля припинення руйнації, міська влада покивала хвостиком… А це на днях зайшов глянути, що там до чого…

Руйнація прискорилася в рази, все заросло, ну а малолітки, що там тусуються, ще й один кут по цеглинкам розібрати і склали її під стінку… Для прикладу, як шанують свої магістрати в Європі, скажу, що нещодавно в польському місті Коло випустили книгу за результатами досліджень свого магістрату, це було свято в місті.. знаю, бо мене запрошували туди малювати реконструкції етапів існування споруди… тож як кажуть, обідки за своє місто беруть, бо в нас можна зробити не гірше, а може ще й краще…

А ну да, забув, требе ж завершувати нашити лозунгами: «Шануймо свої міські традиції! Чернігів – європейське місто!!!». Що тут ще скажеш…

 
https://www.facebook.com/profile.php?id=100001024494909&lst=1330361400%3A100001024494909%3A1498037529

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 144 нових випадки COVID-19

Виявлено 144 нових випадки COVID-19 18:07

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 7 травня в області зафіксовано 144 нових випадки COVID-19.

СБУ припинила діяльність злочинців, які займалися рекетом на Київщині і Чернігівщині

СБУ припинила діяльність злочинців, які займалися рекетом на Київщині і Чернігівщині 14:41

Служба безпеки України припинила діяльність міжрегіонального злочинного угруповання, учасники якого причетні до скоєння тяжких злочинів.

У Чернігові продовжують звільняти двори від незаконних гаражів та інших тимчасових споруд

У Чернігові продовжують звільняти двори від незаконних гаражів та інших тимчасових споруд 14:27

Рішенням виконавчого комітету Чернігівської міської ради від 6 травня визначений черговий перелік незаконно розміщених тимчасових споруд, які підлягають демонтажу.

Обсяги реалізованої продукції промисловості в січні–березні. ДОВІДКА

Обсяги реалізованої продукції промисловості в січні–березні. ДОВІДКА 12:20

Підприємства області в січні–березні 2021 р. реалізували промислової продукції (товарів, послуг) на 9 млрд.грн.

Чернігів: видання Інституту національної пам’яті передані на Донбас

Чернігів: видання Інституту національної пам’яті передані на Донбас 12:12

5 травня у Чернігові в офісі регіонального представництва Українського інституту національної пам’яті в області передано чергову добірку видань Інституту нацпам’яті Юрію Косенку, голові правління громадської організації «Українська Ініціатива», для закладів культури та освіти Луганської і Донецької областей.