Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 8 травня, 06:45:57

Міждержавне літературно-мистецьке свято “Нетлінне “Слово…”

21.05.2012   19:31Агенцiя

19 травня у м. Новгород-Сіверський відбулося Міждержавне літературно-мистецьке свято “Нетлінне “Слово…”

У святковому заході взяли участь заступник голови облдержадміністрації Віктор Тканко, заступник голови Чернігівської обласної ради Валентин Мельничук, помічник народного депутата України Ігоря Рибакова – Анатолій Ладний, голова Новгород-Сіверської райдержадміністрації В’ячеслав Кауфман, голова Новгород-Сіверської районної ради Віктор Душин, голова ради депутатів Чеховського муніципального району (м. Чехов, Московська обл.) Михайло Кесельман, голова Погарського району Брянської області Анатолій Ласунов, начальник управління фізичної культури, спорту і туризму Могильовського облвиконкому Володимир Юдко, делегація м. Шостка на чолі з Валерієм Глушаном, делегація Городнянського району на чолі з Петром Буйним та відомий російський письменник Юрій Сбітнєв.

Розпочалися урочисті заходи з покладання квітів до пам’ятника Жертвам фашизму під акорди духового оркестру філармонійного центру та вшанування пам’яті загиблих встановленням свічок у Спасо-Преображенському монастирі.

Після відвідання Спасо-Преображенського монастиря, офіційна делегація ознайомилася з експозицію музею “Слово о полку Ігоревім”, а по закінчення огляду у присутності заступника Голови Чернігівської обласної державної адміністрації Віктора Тканка, заступника Голови Чернігівської обласної ради Валентина Мельничука та помічника народного депутата України Ігоря Рибакова – Анатолія Ладного відбулося урочисте підписання Угоди про встановлення побратимських зв’язків і співробітництво в торговельно-економічній, науково-технічній та гуманітарно-культурній сферах діяльності між Новгород-Сіверською міською радою Чернігівської області України та Адміністрацією міста Чехова Чеховського муніципального району Московської області Російської Федерації.

Знаковою подією цього дня стало урочисте відкриття Міждержавного літературно-мистецького свята “Нетлінне “Слово…” на міському стадіоні.

Під час свого виступу, заступник голови облдержадміністрації Віктор Тканко зазначив: “Сьогодні вперше в рамках свята, напередодні фінальної частини чемпіонату Європи з футболу “Євро – 2012” проводиться Міжрегіональний туристичний форум “Чернігівщина туристична – 2012”, головним акцентом якого є розвиток фестивального туризму. У туристичній виставці беруть участь понад 40 експонентів, у тому числі представники туристичної сфери Київської, Львівської, Миколаївської, Житомирської областей України, Гомельської та Могильовської областей Республіки Білорусь.”

Також він додав, що майбутнє Новгород-Сіверського краю полягає у подальшому ширенні слави древнього міста, його наукового дослідження, вивчення, популяризації на всеукраїнському та міждержавному просторі, збереження та розбудова історико-культурних об’єктів, активізація міжкультурного діалогу”.

Користуючись нагодою, напередодні святкування всеукраїнського дня робітників культури і майстрів народного мистецтва Віктор Тканко привітав всіх працівників галузі, чий неоціненний внесок у культурний розвиток держави формує національну спільноту, сприяє зміцненню української державності та духовності нашого народу, які своїм талантом і вмінням приносять насолоду та естетичне задоволення зазначивши, що наші земляки володіють вагомим творчим потенціалом, високим рівнем майстерності, шанобливим ставленням до збереження народних традицій та самовідданістю обраній професії.

“Сердечно вдячний Вам за активну культурно-просвітницьку діяльність задля розквіту Чернігівщини. Зичу вам міцного здоров’я, добробуту, нових мистецьких звершень. Нехай світло мистецтва поезії, танцю пісні зігріває Ваші серця, служить дороговказом на добрі справи”, – підкреслив Віктор Тканко.

Після офіційного відкриття міждержавного літературно-мистецького свята “Нетлінне “Слово…” офіційна делегація, гості та жителі міста Новгород-Сіверського мали змогу переглянути концертну програму за участю провідних творчих колективів області та аматорів музичного мистецтва, а також інші урочистості, приурочені видатній пам’ятці давньоруської літератури.

Окремою родзинкою свята стало відвідання делегацією першого мандрівного фестивалю-конкурсу “Свято народного майстра”, який згідно з Указом Президента України “Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат і професійних свят” приурочений до Всесвітнього дня працівників культури і майстрів народного мистецтва.

http://www.cult.gov.ua/news/mizhderzhavne_literaturno_mistecke_svjato_netlinne_slovo_vidbulosja_u_novgorodi_siverskomu/2012-05-21-3639

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 144 нових випадки COVID-19

Виявлено 144 нових випадки COVID-19 18:07

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 7 травня в області зафіксовано 144 нових випадки COVID-19.

СБУ припинила діяльність злочинців, які займалися рекетом на Київщині і Чернігівщині

СБУ припинила діяльність злочинців, які займалися рекетом на Київщині і Чернігівщині 14:41

Служба безпеки України припинила діяльність міжрегіонального злочинного угруповання, учасники якого причетні до скоєння тяжких злочинів.

У Чернігові продовжують звільняти двори від незаконних гаражів та інших тимчасових споруд

У Чернігові продовжують звільняти двори від незаконних гаражів та інших тимчасових споруд 14:27

Рішенням виконавчого комітету Чернігівської міської ради від 6 травня визначений черговий перелік незаконно розміщених тимчасових споруд, які підлягають демонтажу.

Обсяги реалізованої продукції промисловості в січні–березні. ДОВІДКА

Обсяги реалізованої продукції промисловості в січні–березні. ДОВІДКА 12:20

Підприємства області в січні–березні 2021 р. реалізували промислової продукції (товарів, послуг) на 9 млрд.грн.

Чернігів: видання Інституту національної пам’яті передані на Донбас

Чернігів: видання Інституту національної пам’яті передані на Донбас 12:12

5 травня у Чернігові в офісі регіонального представництва Українського інституту національної пам’яті в області передано чергову добірку видань Інституту нацпам’яті Юрію Косенку, голові правління громадської організації «Українська Ініціатива», для закладів культури та освіти Луганської і Донецької областей.