Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 8 травня, 06:20:12

Круглий стіл “Софія Русова і українська ідея”

19.05.2012   16:53

Круглий стіл “Софія Русова і українська ідея”, присвячений огляду життєвого та творчого шляху відомого українського діяча Софії Русової, відбувся в конференц-залі Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.

Ініціатором заходу, організованого спільними зусиллями Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації та обасного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д.Ушинського, став історик-краєзнавець Володимир Єрмак.

Учасники заходу говорили про походження видатної громадської діячки, педагога, про її нелегкий життєвий шлях. Адже їй, людині принциповій і щирій у своїх переконаннях, довелося пережити еміграцію, поневіряння на власній батьківщині. Зокрема, Володимир Єрмак, протягом років вивчаючи життя Софії Русової, навів низку маловідомих фактів з її біографії. Олексій Гальонка – заступник директора обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д.Ушинського звернув увагу присутніх на заходи, спрямовані на донесення до педагогічних працівників ідеї педагогічної спадщини Софії Русової, зокрема, організацію “Центрів Софії Русової”.

Про вшанування пам’яті видатної землячки розповіла Тетяна Глушак – заступник директора з виховної роботи Олешнянської ЗОШ І – ІІІ ст. імені Софії Русової. Вона зазначила, що “ми всі горді з того, що на нашій землі з’явилася така видатна постать”. Сьогодні в школі проводиться значна робота щодо повернення з забуття та впровадження спадщини С.Русової в педагогічний процес.

“Постаттю планетарного масштабу” назвала Софію Русову Тамара Демченко – кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України інституту історії, етнології та правознавства імені О.М.Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка та зазначила, що життєвий шлях і справи СоФії Русової потребують ще подальшого вивчення.

На завершення “круглого столу” його учасники мали змогу переглянути документальний фільм “Софіїн день”, присвячений життю та діяльності видатної землячки.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 144 нових випадки COVID-19

Виявлено 144 нових випадки COVID-19 18:07

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 7 травня в області зафіксовано 144 нових випадки COVID-19.

СБУ припинила діяльність злочинців, які займалися рекетом на Київщині і Чернігівщині

СБУ припинила діяльність злочинців, які займалися рекетом на Київщині і Чернігівщині 14:41

Служба безпеки України припинила діяльність міжрегіонального злочинного угруповання, учасники якого причетні до скоєння тяжких злочинів.

У Чернігові продовжують звільняти двори від незаконних гаражів та інших тимчасових споруд

У Чернігові продовжують звільняти двори від незаконних гаражів та інших тимчасових споруд 14:27

Рішенням виконавчого комітету Чернігівської міської ради від 6 травня визначений черговий перелік незаконно розміщених тимчасових споруд, які підлягають демонтажу.

Обсяги реалізованої продукції промисловості в січні–березні. ДОВІДКА

Обсяги реалізованої продукції промисловості в січні–березні. ДОВІДКА 12:20

Підприємства області в січні–березні 2021 р. реалізували промислової продукції (товарів, послуг) на 9 млрд.грн.

Чернігів: видання Інституту національної пам’яті передані на Донбас

Чернігів: видання Інституту національної пам’яті передані на Донбас 12:12

5 травня у Чернігові в офісі регіонального представництва Українського інституту національної пам’яті в області передано чергову добірку видань Інституту нацпам’яті Юрію Косенку, голові правління громадської організації «Українська Ініціатива», для закладів культури та освіти Луганської і Донецької областей.