Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 20 квітня, 04:41:15

За кількістю пам’яток Чернігівщина входить у першу десятку областей України

18.04.2017   09:32Агенцiя

Щорічно 18 квітня у світі відзначається Міжнародний день пам’яток та визначних місць, головною метою якого є збереження видатних надбань культурної спадщини.

За даними Департаменту культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації, на кінець 2016 р. в області на державному обліку перебували 8788 пам’яток. З них п’яту частину занесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України за категорією національного значення та 4% – місцевого.
   
Майже дві третини (64%) об’єктів, зосереджених на території області, складають археологічні пам’ятки, 35% – історичні та 1% – монументального мистецтва. Більше половини пам’яток входять до складу комплексів (ансамблів) та заповідників. Серед них – національний архітектурно-історичний заповідник "Чернігів стародавній", національні історико-культурні заповідники "Качанівка" та "Гетьманська столиця".

На початок минулого року 420 пам’яток потребували проведення ремонтно-реставраційних робіт. В основному це пам’ятники воїнам-землякам та братські могили загиблих під час Великої Вітчизняної війни. 

За рік ремонтні роботи було завершено на 250 об’єктах. На 174 пам'ятках їх завершення перенесено на наступний рік.

На всі види ремонтно-реставраційних робіт та інші заходи з охорони культурної спадщини у 2016р. асигновано та освоєно 3 млн.грн. Більшість коштів (86%) виділено з місцевого бюджету, решта – з інших джерел.


Головне управління статистики у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила понад 20 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв 16:18

Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила понад 20 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв

На Прилуччині поліцейські викрили схему незаконного видобутку корисних копалин та повідомили про підозру посадовиці комунального підприємства 16:16

Слідчі Прилуцького районного відділу поліції за оперативного супроводу обласного управління стратегічних розслідувань та під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури викрили протиправну діяльність посадовиці комунального підприємства, яка організувала незаконний видобуток корисних копалин загальнодержавного значення.

 Як молоді створити громаду своєї мрії: в обласному центрі відбувся дослідницький ідеатон у межах проєкту «Молодіжна візія Чернігівщини»

Як молоді створити громаду своєї мрії: в обласному центрі відбувся дослідницький ідеатон у межах проєкту «Молодіжна візія Чернігівщини» 16:14

У лютому цього року в регіоні стартував проєкт «Молодіжна візія Чернігівщини» – дослідження участі молоді в прийнятті рішень у громадах.

«Армія відновлення» 16:12

Протягом січня-березня 2026 року службою зайнятості на Чернігівщині видано 2425 направлень на суспільно корисні роботи для понад 900 громадян області. Люди працюють за строковими трудовими договорами. На оплату їх праці спрямовано 15 млн гривень.

Медична допомога постраждалим від аварії на ЧАЕС – у діалозі з медиками і громадськістю 15:03

У Чернігівській ОВА говорили про доступність медичної допомоги для людей, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини