Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 14 травня, 00:37:52

Навколосвітня подорож на підводному човні

17.05.2012   15:01

Йому, вперше в історії Військово-морського флоту, довірили здійснити безпрецедентний перехід на підводному атомоході з Північного на Тихий океан навколо Південної Америки протокою Дрейка.

За успішно виконане завдання командування та виявлені при цьому високий професіоналізм, мужність і відвагу йому присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Про ці та інші героїчні і цікаві будні підводників-атомників розповів Герой Радянського Союзу капітан першого рангу у відставці Соколов Валентин Євгенович.
Це відбулося під час презентації присвяченій йому виставки “Море починається з вітрил” у Чернігівському військово-історичному музеї.

Він народився у 1935 році за тисячі кілометрів від моря в місті Батурин на Чернігівщині, але за покликом серця пов’язав свою життєву долю саме зі службою на військовому флоті.

Закінчивши Військово-морське училище підводного плавання, проходив службу на Чорноморському, Північному та Тихоокеанському флотах. Тривалий час керував атомним підводним човном.

Виставка створена на основі матеріалів, переданих Валентином Євгеновичем чернігівському історичному музею імені В.В.Тарновського та наданих Національним історико-культурним заповідником “Гетьманська столиця”, що в Батурині.

Майже 200 експонатів: мундири, нагороди, прапор атомного підводного човна, яким командував Валентин Соколов, фото, документи розповідають про військову службу і громадську діяльність видатного чернігівця. Крім того доповнюють групу меморій макети військових кораблів і підводних човнів.

Презентацію відвідали військовослужбовці гарнізону, ветерани, культурні діячі, студенти і школярі навчальних закладів обласного центру.

Останні новини Чернігівщини

Жінки за сприяння служби зайнятості опановують «чоловічі» професії

Жінки за сприяння служби зайнятості опановують «чоловічі» професії 10:36

Є люди, які не бояться починати все спочатку. Історія Валентини Будько з Бахмача — саме про це.

З початку дії програми «єВідновлення» на Чернігівщині схвалено 6,7 тисячі заяв на майже 3 мільярда гривень 09:24

Про стан реалізації в області програми «єВідновлення» розповів сьогодні на брифінгу в медіацентрі ОВА начальник Управління містобудування та архітектури ОДА Сергій Куреня.

 Куликівець Артур Мнацаканов — серед переможців Міжнародного екологічного конкурсу дитячого малюнка

Куликівець Артур Мнацаканов — серед переможців Міжнародного екологічного конкурсу дитячого малюнка 09:24

У Національній бібліотеці України для дітей 11 травня відбулася урочиста церемонія нагородження переможців Міжнародного екологічного конкурсу дитячого малюнка «Майбутнє планети — у наших руках!». Серед переможців — Артур Мнацаканов, який зайняв III місце у віковій категорії 8-11 років.

"Грошова допомога" обернулась втратою 9 тисяч гривень 09:21

Хотів отримати «грошову допомогу», натомість втратив понад 9 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв