Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 22:38:46

Чи потрібен Чернігову музей історії міста?

25.01.2017   15:09Агенцiя

Чернігову — понад 1300 років. Місто славиться пам’ятками давньоруської доби та козацького періоду. На його вулицях збереглися старі будиночки ХІХ — початку ХХ століття, оздоблені дивовижним дерев’яним різьбленням.

Чернігів має славну історію. «Українська Равенна» — так називав його видатний український історик, академік Михайло Грушевський. Але… Чернігів не має музею історії міста.

Ідею створення такого музею днями озвучив міський голова Владислав Атрошенко. І запропонував розмістити його на Валу, у приміщенні колишньої Поштової станції, пам’ятці архітектури XVIII—XIX ст.

Відтак, у соціальних мережах, розгорілися гострі дискусії на тему: чи потрібен Чернігову музей історії міста? Одні завзято переконують: немає коштів і експонатів для нового музею, краще б дороги зробили! Інші заперечують, що переважна більшість експонатів у чернігівських музеях знаходяться у фондах і припадають пилюкою, їх треба показати людям, музей міста — це добре!

Варто поцікавитися думкою і музейників, фахівців. Наприклад, що думають про створення музею історії міста Чернігова у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній». Один з провідних музейних установ області та України має різноманітні фондові колекції, які почали формуватися з перших днів його створення.  Зокрема, у заповіднику є рідкісна колекція іконопису, яка нараховує близько тисячі ікон. Це найбільша музейна збірка ікон, що репрезентує іконописне малярство Чернігівщини ХVІІ—ХІХ ст. А загалом у національній установі кількість предметів основного фонду становить 66075 одиниць збереження, науково-допоміжного — 50595 од. зб. Проте, через нестачу експозиційних площ на виставках представлено лише 5% фондів. Подібна ситуація, до речі, і в інших музейних установах Чернігова.

А поряд, на Валу, розташоване двоповерхова будівля, у якій можна розмістити кілька постійних і тимчасових експозицій. Врахуймо й те, що пам’ятці потрібен господар, вона вже зараз потребує термінових реставраційних робіт. І поки будемо сперечатися, то можемо її втратити.

Не забуваймо також і про нові робочі місця для випускників-істориків нашого педагогічного університету.

До речі, у Чернігові є і достатньо приватних колекціонерів, яким є що показати: фотографії старого міста, ікони, стародруки, нумізматика… Вони вже давно мріють про створення музею міста.

Чернігову потрібен музей історії міста! Він має стати головним осередком збереження та популяризації історико-культурної спадщини міста. І формувати його необхідно враховуючи думку громадськості. Адже, в основі концепції нового музею має бути відвідувач. У ньому має бути і відповідна атмосфера, наприклад, музейний магазин з сувенірами, короткі інформативні екскурсії, застосування новітніх технологій в експозиціях.

 
«Чернігів стародавній»

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.