Етнофестиваль “Хліб” стартував на Чернігівщині
Етнофестиваль “Хліб”, учасники якого власноруч сіятимуть і збиратимуть пшеницю, стартував на мистецькому хуторі “Острів Обирок” у Бахмацькому районі Чернігівщини.
Про це повідомив обласний навчально-методичний центр культури і мистецтв, передає кореспондент УКРІНФОРМу.
“Цьогорічний фестиваль “Хліб” складається з двох частин: перша -“посівна” – відбудеться з 4 по 7 травня, друга – “збір урожаю” – з 15 по 19 серпня. Відвідувачам хутора пропонують пожити в наметах, посіяти пшеницю, поспостерігати за роботою народних майстрів і навіть власноруч виготовити опудало”, – йдеться у повідомленні.
Учасників розіб’ють на бригади, кожна з яких оратиме і заволочуватиме конем землю, сіятиме пшеницю, встановлюватиме “на бойовий пост” опудала, жатиме, молотитиме й пектиме хліб. Керуватимуть їх роботою люди літнього віку, котрі пам’ятають давню технологію виробництва життєдайного продукту.
Окрім виконання основного завдання, фестивальна програма передбачає відзначення Дня Перемоги, майстер-клас із йоги, музично-вогняне театральне шоу, перегляд фільмів у “кіносараї” та багато інших цікавих заходів.
Останні новини Чернігівщини
Рух тролейбусів № 8 і № 11 відновлюється за звичною схемою 10:26
З 28 січня 2026 року тролейбусні маршрути № 8 та № 11 відновлюють роботу за звичною схемою руху.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 3 пожежі.
28 січня: цей день в Україні і світі 09:23
День 1435 Російська агресія - Day 1435 Russian aggression
У Чернігові вшанували пам‘ять жертв Голокосту 18:20
27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Саме цього дня у 1945 році був звільнений Аушвіц – один із найбільших нацистських таборів смерті.
В Україні відновлюється опитування щодо зайнятості та безробіття населення 18:16
Головне управління статистики у Чернігівській області інформує, що з 19 січня 2026 року в Україні розпочинається обстеження робочої сили – вибіркове опитування населення (домогосподарств), яке проводиться на виконання Плану державних статистичних спостережень на 2026 рік і є частиною євроінтеграційних процесів України.