Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 8 травня, 12:54:38

Обговорено перспективи включення українських об’єктів до Списку всесвітньої спадщини

02.05.2012   09:50Агенцiя

У Києві під егідою Міністерства культури України відбулася міжнародна наукова конференція “Методичні проблеми пам’яткоохоронних досліджень”, значну увагу під час якої було приділено аналізу перспектив українських номінацій, які перебувають у Попередньому списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Головним доповідачем з цього питання виступала директор НДІ пам’яткоохоронних досліджень НАН України, кандидат історичних наук Олена Сердюк.

Варто нагадати, що на цей час до Попереднього списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО внесено загалом 15 українських номінацій, з яких дві – природні пам’ятки. Науково-методична робота, спрямована на забезпечення виконання усіх необхідних вимог та процедур для внесення цих об’єктів до основного списку, триває.

Під час конференції відбулося детальне обговорення існуючих номінацій, проаналізовано перспективи їх включення до основного списку, вказано на можливі недоліки номінацій з огляду на їх специфіку (автентичність, серійність, категорію тощо) та відповідність усім вимогам ЮНЕСКО.

Кілька українських номінацій потребують додаткового опрацювання. Йдеться насамперед про такі з них: Культурний ландшафт каньйону Кам’янця-Подільського; Історичний центр міста-порту Одеси; Історичний центр Чернігова, IX-XIII ст.; Канівські Дніпровські схили з могилою Тараса Шевченка (м. Канів).

Загалом учасники конференції одностайні стосовно реальності планів керівництва Мінкультури щодо необхідності активно нарощувати присутність України у Списку всесвітньої культурної спадщини, оскільки країна дійсно має для цього величезний потенціал, необхідну науково-методичну базу та потужний кадровий ресурс.


За інформацією прес-служби Міністерства культури України

Останні новини Чернігівщини

У Ніжинському районі готуються прийняти резервістів на навчання

У Ніжинському районі готуються прийняти резервістів на навчання 10:56

Днями заступниця голови Чернігівської ОДА Жанна Шерстюк та керівник апарату ОДА Станіслав Робота провели нараду щодо організації та проведення навчальних зборів територіальної оборони Ніжинського району.

Обласна рада започаткувала роздільне сортування побутових відходів

Обласна рада започаткувала роздільне сортування побутових відходів 10:33

В адмінбудівлі обласного представницького органу впроваджується роздільне сортування сміття.

За тиждень викрито 31 порушення Правил рибальства, - Чернігівський рибоохоронний патруль

За тиждень викрито 31 порушення Правил рибальства, - Чернігівський рибоохоронний патруль 10:17

З 29 квітня по 6 травня державними інспекторами Чернігівського рибоохоронного патруля зафіксовано 31 порушення Правил рибальства. Так, складено п’ять протоколів за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову) та 22 протоколи за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення Правил рибальства).

"Чернігівгаз" передав до суду справи 292 боржників за розподіл газу 10:10

Станом на початок травня 88,5 тисяч споживачів заборгували 13,7 млн грн за отримані послуги з розподілу газу. АТ «Чернігівгаз» змушене стягувати ці борги у судовому порядку і наразі подало до суду 292 позови.

Чернігів: вносяться тимчасові зміни в схеми руху автобусів

Чернігів: вносяться тимчасові зміни в схеми руху автобусів 09:54

Відповідно до Розпорядження міського голови від 6 травня № 66-р "Про організацію проведення поминальних днів у м. Чернігові 9 – 11 травня 2021 року".