Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 28 вересня, 13:47:02

Студенти Чернігівського інституту МАУП відвідали мовно-літературний захід

08.11.2016   12:56Агенцiя

7 листопада напередодні свята дня української писемності та мови, студенти та викладачі інституту відвідали мовно-літературний захід, що проходив в бібліотеці ім. М.Коцюбинського.

Мета заходу – заохотити молодь до вивчення рідної мови та читання української літератури, відродити почуття національної гідності, віри у творчі сили народу, сформувати внутрішню потребу постійного удосконалення мовної культури.

Організатор заходу - Зіневич Людмила Василівна - розповіла присутнім про видатного сина нашої країни Юрія Володимировича Шевельова - славіста-мовознавця, історика української літератури, літературно-театрального критика, активного учасника діаспорного наукового та культурного життя. У своїх працях він дослідив ідею окремішності кожної мови, наголосив, що українська мова є самобутньою, неповторною, самостійною, окремою мовою.

Бібліотекарі презентували присутнім книжково-ілюстративну виставку, присвячену українським письменникам. Усі мали змогу насолодитися декламуванням українських віршів про нашу рідну мову. Також прозвучала гарна українська пісня.

Незнання історії України, народних традицій та обрядів, погане або ніяке володіння українською мовою – ось те підґрунтя, на якому проростають паростки національного нігілізму. Дуже прикро, коли доводиться бачити зневажливе ставлення до рідної української мови.

Серед людей панує примітивний російськомовний жаргон, а це є одним із свідчень духовної кризи суспільства. Проте, душа щемить і боляче від того, що зневажають українську мову ті, хто говорять «суржиком», кому байдуже до статусу української мови, хто ладен забути своє рідне слово у бездумній гонитві за західним зразком: «Хай хоч гірше – аби інше».

Наприкінці мовно-літературного заходу організатор наголосила, що мова зберігає історію країни і є свідком усіх реальних подій. Тому знання мови і вміння нею користуватися – це шлях до всебічного розвитку людини.

 

Останні новини Чернігівщини

Обстановка на кордоні

Обстановка на кордоні 13:12

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Атрошенко закликав бізнес взяти участь в озелененні міста 13:07

На розширеній нараді з керівниками структурних підрозділів та комунальних підприємств чернігівський міський голова Владислав Атрошенко публічно підтвердив свій намір зробити особистий внесок в озеленення Чернігова, закупивши за власний кошт і висадивши до двох десятків дерев.

Досвід мешканця Прилук: арештований будинок поклав кінець 130-тисячному боргу

Досвід мешканця Прилук: арештований будинок поклав кінець 130-тисячному боргу 13:03

Арешт нерухомості – один з примусових заходів, які застосовують державні виконавці до боржників по аліментах.

Вакцинація освітян Чернігівщини триває — 79% шкіл працюють очно

Вакцинація освітян Чернігівщини триває — 79% шкіл працюють очно 09:57

Станом на понеділок, 27 вересня, майже 14 тисяч освітян Чернігівської області — 44,5% — завершили вакцинацію від COVID-19. Ще 30,6% щеплені поки що лише першою дозою.

Футболісти з чернігівської «Юності» перемогли ровесників зі столиці

Футболісти з чернігівської «Юності» перемогли ровесників зі столиці 09:55

Юнаки 2005 та 2007 років народження з чернігівської команди «Юність» успішно обіграли у футбол своїх ровесників зі столиці.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини