Відбулося відкриття виставки світлин "Чудове поруч" Анатолія Чорноівана
26 жовтня в Чернігівській ОУНБ імені В.Г. Короленка відбулось відкриття виставки світлин "Чудове поруч" чернігівського фотографа Анатолія Чорноівана.
Анатолій Кіндратович народився 1937 року в селищі Дмитрівка Бахмацького району Чернігівської області. Після закінчення семирічної школи вступив до нафтопромислового технікуму у м. Львів. Згодом закінчив Львівський політехнічний інститут.
Захоплення фотографією виникло ще в студентські роки. Відтоді постійним супутником митця у його нелегкій роботі був фотоапарат.
Понад 40 років працював у нафтогазгеології. В 1976-1978 роках Анатолій Кіндратович працював за контрактом у складі геологічної групи з пошуків нафти і газу на півночі Демократичної Республіки Афганістан. Спостерігав за природою країни, за людьми які там проживають. Все побачене знайшло своє відображення на фотоплівці.
Анатолій Кіндратович – член фотоклубу "Чернігів". Учасник багатьох міських та обласних фотовиставок.
На виставці "Чудове поруч" представлені близько п'ятдесяти світлин в жанрі пейзажу. В своїх роботах митець передав неповторну красу, загадковість та чарівність природи Поліського краю.
Фотограф любить подорожувати і має багато світлин у своєму доробку. Тому, в доповнення до чернігівських краєвидів, на екрані проектора любителі прекрасного мали змогу ознайомитись ще й з краєвидами Львова, який став другим рідним містом митця.
Слова привітання та побажання подальших успіхів у творчості висловив Анатолію Чорноівану голова міського фотоклубу "Чернігів" Микола Дульцев. "Переглянувши виставку, я зрозумів, що вік не впливає на бажання творити. Кожну вільну хвилину Анатолій Кіндратович присвячує фотографії. Він знаходить такі чарівно прості та дивовижно загадкові куточки Полісся, України та інших країн, що прокидається бажання зберегти цю красу для наступних поколінь."
Заслужений журналіст України, член НСФУ Юрій Хромушин відмітив, що митець вражає своєю працьовитістю та надихає своїм прикладом. "Кожне фото – це не просто "клацнув і пішов". Вгадується велика витримка та робота над кадром. Тож, Анатолію Кіндратовичу, продовжуйте показувати, як треба любити фотографію та Чернігівщину і бути прикладом для наслідування починаючим фотографам."
"Анатолій Кіндратович щоденно відшліфовує свою майстерність!" – так відгукнулась про творчість фотографа його товаришка Лідія Юрченко. Пані Лідія зізналася, що дуже вдячна Анатолію Кіндратовичу за його підтримку в складні для неї часи. Бо, переселившись з Донецька, велику підтримку отримала саме від свого наставника, потрапила до фотоклубу "Чернігів" та познайомилась з багатьма талановитими митцями.
На закінчення вернісажу фотограф подякував всім гостям за підтримку його творчості та зробив невеличкий екскурс в історію створення світлин.
Зустріч пройшла у теплій дружній атмосфері. У студентства, що було присутнє на заході, виникло багато запитань стосовно творчості Анатолія Чорноівана, тому спілкування з митцем продовжилось і по закінченню заходу.
Останні новини Чернігівщини
Займалися наркобізнесом: до 9 років за ґратами засуджено учасниць злочинної групи, які збували психотропи в Ніжині 14:10
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури визнано винними двох учасниць організованої злочинної групи у незаконному зберіганні з метою збуту та збуті психотропних речовин.
У Батурині вшанували пам’ять жертв трагедії 1708 року 14:07
Війська російської імперії 13 листопада 1708 року буквально стерли з лиця землі столицю Гетьманщини Батурин разом з усіма мешканцями.
Ще три громади Чернігівщини презентували проєкти безбар’єрних маршрутів 14:03
Мова про Бобровицьку, Любецьку та Козелецьку ТГ, які вчора представили свої концепти на онлайн-засіданні обласного комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та транспортної інфраструктури.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 13:56
Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечну подію, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду. Внаслідок цієї події 1 особа постраждала.
За незаконну риболовлю порушник сплатить до бюджету понад 125 тис.грн. 10:12
13 листопада 2025 року Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході проведення спільного рибоохоронного рейду разом з працівниками Сектору водної поліції Чернігівського РУП ГУНП у Чернігівській області на водоймах Чернігівського району викрито грубе порушення Правил рибальства.