Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 14 травня, 01:18:09

Тематична виставка, присвячена ювілею видатного діяча українського державотворення, відкрилася у Державному архіві області

27.09.2016   14:53Агенцiя

26 вересня у рамках заходів з нагоди 150-ї річниці від дня народження видатного українського історика, громадського та політичного діяча Михайла Грушевського у Державному архіві Чернігівської області було відкрито фотодокументальну виставку «Михайло Грушевський – творець Української держави».

Відкриваючи виставку, директор архіву Раїса Воробей зазначила, що постать Михайла Грушевського – одна з центральних в історії України XX століття, оскільки саме він в часи Української революції очолив Центральну Раду та є автором понад 2 000 наукових праць.

Презентована виставка об’єднала документи, що хронологічно охоплюють 234 роки – від поколінного розпису роду Грушевських з села Грушева (1769 рік) до публікації, розміщеної на шпальтах газети «Деснянська правда» – «Це українська Равенна …» – щодо відвідин М.С. Грушевським міста Чернігова у 1924 році (публікація від 25 січня 2003 року). Загалом на виставці презентовано 20 світлин та більше 30 документів, серед яких 9 автографів Михайла Грушевського, переважна більшість яких перебуває на зберіганні у Державному архіві області.

Експонати даної виставки відтворюють практично всі аспекти діяльності Михайла Грушевського – в якості науковця, видатного українського державного діяча – Голови Української Центральної Ради, популяризатора української історії тощо. Окрім того, частина документів містить інформацію щодо перебування Михайла Грушевського у Чернігові в липні 1924 року.

Участь у відкритті виставки взяли співробітник Українського інституту національної пам'яті Сергій Горобець та представники студентської молоді.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 87 нових випадків COVID-19

Виявлено 87 нових випадків COVID-19 20:58

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 13 травня в області зафіксовано 87 нових випадків COVID-19.

Про індекси споживчих цін на товари та послуги. ДОВІДКА

Про індекси споживчих цін на товари та послуги. ДОВІДКА 15:15

За розрахунками Держстату, показник рівня інфляції у квітні 2021 р. в області становив 100,9%, в Україні – 100,7%.

Про харчову безпеку у школах і дитсадках йшлося під час вебінару

Про харчову безпеку у школах і дитсадках йшлося під час вебінару 15:00

11 травня відбувся черговий онлайн-семінар за програмою «Система НАССР для навчальних закладів», ініційований громадською організацією «Ресторанна гільдія» за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні, Торгово-промислової палати, Аграрного союзу України та компанії «Profi club».

До 200 годин  громадських робіт засуджено чоловіка, який побив п’ятирічну дитину

До 200 годин громадських робіт засуджено чоловіка, який побив п’ятирічну дитину 14:41

Ювенальним прокурором Козелецької окружної прокуратури забезпечено підтримання публічного обвинувачення у кримінальному провадженні про завдання тілесних ушкоджень малолітній дитині (ч. 1 ст. 125 КК України).

Упродовж минулої доби вогнеборці ліквідували 5 пожеж

Упродовж минулої доби вогнеборці ліквідували 5 пожеж 14:29

За минулу добу на Чернігівщині виникло 5 пожеж, 3 з яких в природних екологічних системах, 2 у приватному житловому секторі громадян.