Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 14 травня, 01:41:16

Про грані творчості автора "Молитва за Україну"

23.09.2016   11:33Агенцiя

Відбувся круглий стіл до 180-річчя від дня народження письменника Олександра Кониського

20 вересня відбулось чергове засідання клубу „Краєзнавець”, на якому провідні київські та чернігівські науковці за „круглим столом” згадали про відомого українського письменника, перекладача, видавця, педагога, правника та громадського діяча другої половини ХІХ ст. Олександра Яковича Кониського, що народився у с. Переходівка нині Ніжинського району, з нагоди його 180-річчя.

Директор ЧОУНБ ім. В. Г. Короленка Інна Аліференко, відкриваючи захід, наголосила на світовому значенні творчості автора духовного гімну українського народу „Молитва про Україну” О. Я. Кониського.

У роботі „круглого столу” взяли участь та виступили провідний науковий співробітник Інституту історії України НАН України, доктор історичних наук, професор Валентина Шандра, голова Правління Чернігівської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, директор Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства імені О. М. Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка, професор Олександр Коваленко, доцент кафедри філософії та гуманітарних дисциплін Чернігівського національного технологічного університету, кандидат філологічних наук Людмила Зіневич, молодший науковий співробітник Інституту історії України НАН України, кандидат історичних наук Юрій Глизь, доцент кафедри історії України Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства імені О. М. Лазаревського ЧНПУ імені Т. Г. Шевченка, кандидат історичних наук Тамара Демченко, заступник директора з наукової роботи Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника М. М. Коцюбинського Наталія Коцюбинська, доцент кафедри українознавства, політології і соціології ЧНПУ імені Т. Г. Шевченка, кандидат історичних наук Олександр Мисюра.

У доповідях та повідомленнях шановних науковців були представлені усі грані творчості та громадської діяльності нашого визначного земляка.

Модератор заходу завідувач відділу краєзнавства бібліотеки Ірина Каганова ознайомила присутніх з книжково-інформаційною виставкою „Я не боюсь тюрми і ката”, на якій був представлений творчий доробок Олександра Кониського з фонду ЧОУНБ імені В. Г. Короленка.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 87 нових випадків COVID-19

Виявлено 87 нових випадків COVID-19 20:58

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 13 травня в області зафіксовано 87 нових випадків COVID-19.

Про індекси споживчих цін на товари та послуги. ДОВІДКА

Про індекси споживчих цін на товари та послуги. ДОВІДКА 15:15

За розрахунками Держстату, показник рівня інфляції у квітні 2021 р. в області становив 100,9%, в Україні – 100,7%.

Про харчову безпеку у школах і дитсадках йшлося під час вебінару

Про харчову безпеку у школах і дитсадках йшлося під час вебінару 15:00

11 травня відбувся черговий онлайн-семінар за програмою «Система НАССР для навчальних закладів», ініційований громадською організацією «Ресторанна гільдія» за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні, Торгово-промислової палати, Аграрного союзу України та компанії «Profi club».

До 200 годин  громадських робіт засуджено чоловіка, який побив п’ятирічну дитину

До 200 годин громадських робіт засуджено чоловіка, який побив п’ятирічну дитину 14:41

Ювенальним прокурором Козелецької окружної прокуратури забезпечено підтримання публічного обвинувачення у кримінальному провадженні про завдання тілесних ушкоджень малолітній дитині (ч. 1 ст. 125 КК України).

Упродовж минулої доби вогнеборці ліквідували 5 пожеж

Упродовж минулої доби вогнеборці ліквідували 5 пожеж 14:29

За минулу добу на Чернігівщині виникло 5 пожеж, 3 з яких в природних екологічних системах, 2 у приватному житловому секторі громадян.