Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 28 жовтня, 17:30:55

16-те липня — важлива дата для українців і України як суверенної держави. ВІДЕО

16.07.2016   11:15Агенцiя

Саме цього дня 26 років тому було проголошено Декларацію про державний суверенітет України. Цей документ став передвісником проголошення Акту незалежності України роком пізніше, 24 серпня 1991-го року. Але саме 16-го липня українці відзначили свій найперший День незалежності. До речі, не останню роль у складенні Декларації відіграли наші земляки. Хто саме – про це говоримо далі в сюжеті.

КОР: Декларація про державний суверенітет України – один із найважливіших документів держави і одна з передумов, власне, виникнення суверенності. Протягом трьох тижнів чернігівці зможуть переглянути сторінки цього документа у обласному архіві.

ІНТ: Наталія Лобанова, заступник директора Державного архіву Чернігівської області (там викладено поняття про суверенітет України, верховенство народу і що влада належить народу, цілісність держави, закладено вищість Закону України над законодавством СССР)

КОР: Виставка відкрилась в переддень визначної дати – проголошення Декларації – 16-го липня. Першу річницю незалежності українці відзначали також 16-го липня, про що і свідчать документи. Наприклад, привітання з Днем незалежності в газетах, або відомості про перевибори, перейменування, передачу відомчих закладів та інше. Усього ж на виставці представлено 20 документів та копій.

ІНТ: Наталія Лобанова, заступник директора Державного архіву Чернігівської області (що цікаво, перший подібний документ датований січнем 1990 року, тобто ще до проголошення Декларації)

КОР:. Важливий вклад у процес складання й проголошення Декларації зробили й наші земляки.

ІНТ: Наталія Лобанова, заступник директора Державного архіву Чернігівської області (двоє з них – Тетяна Якеєва та Сергій Семенець, депутати ВР, були ініціаторами складення й проголошення Декларації)

Дана експозиція повинна зацікавити громадськість, переконані архівісти. На відкриття виставки вони запросили не лише журналістів, а й студентів-істориків.

Сама по собі Декларація – документ невеликий, усього кілька сторінок. Проте про його важливість можна говорити годинами. Тим паче сьогодні, коли суверенітет, проголошений 26 років тому, під реальною загрозою.

 

Останні новини Чернігівщини

12-а сесія Чернігівської міської ради VIII скликання розпочала свою роботу 14:10

Сьогодні, 28 жовтня, розпочала свою роботу дванадцята сесія Чернігівської міської ради восьмого скликання. На пленарному засіданні присутні чернігівський міський голова Владислав Атрошенко та 39 депутатів.

Де в Чернігівській області безоплатно лікують інсульти: список лікарень

Де в Чернігівській області безоплатно лікують інсульти: список лікарень 14:07

Лікування інсульту в Україні є повністю безоплатне, адже входить у Програму медичних гарантій та є пріоритетною послугою серед інших програм ПМГ. То як і де отримати гарантовану НСЗУ послугу?

Порушник з Куликівщини за допомогою остей наловив риби майже на понад 30 тис. грн. збитків

Порушник з Куликівщини за допомогою остей наловив риби майже на понад 30 тис. грн. збитків 13:59

28 жовтня 2021 року Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході проведення рибоохоронного рейду на водоймах Чернігівського району виявлено грубе порушення Правил рибальства.

Обстановка на кордоні

Обстановка на кордоні 13:50

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою. На всій ділянці державний кордон охороняється посилено, в пунктах пропуску здійснюється посилений прикордонний контроль.

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території  області за добу

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за добу 11:39

Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 7 пожеж та 2 випадки виявлення і знешкодження боєприпасів часів Другої світової війни.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини