Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 29 серпня, 01:58:40

У бібліотеці Короленка відкрилась ювілейна виставка картин "Майстер пейзажу" Івана Пенського

06.07.2016   12:51Агенцiя

6 липня в Чернігівській ОУНБ ім. В.Г. Короленка відкрилась ювілейна виставка картин "Майстер пейзажу" чернігівського художника, члена Національної спілки художників України Івана Пенського до 80-річчя від дня народження.

Народився Іван Іванович 24 вересня 1935 року у селі Скрипчин Чернігівської області.
"Я закінчив школу механізації у Мрині і в 17 років здобув спеціальність механіка-комбайнера. Мені дуже подобалася моя робота. Любив спостерігати, як хвилюються, ніби море, золотисті лани. Своєю професією неабияк пишався! Вірив, що роблю добру справу для своїх односельців, рідного краю, України" – розповів художник.

Демобілізувавшись із флоту, митець навчався в Московському університеті народної творчості. Згодом поїхав до Німеччини, де навчався в студії при Дрезденській Академії образотворчого мистецтва під керівництвом Рудольфа Кука з 1965 по 1970 рік.

З 1970 року художник живе та працює в Чернігові. В 1979 році вперше взяв участь в республіканській виставці  малюнку.

З 1982 року Іван Пенський є членом Спілки художників України. В 1995 році за серію творів "Зелене намисто Полісся" творчість художника відзначено Чернігівською обласною премією ім. М.М. Коцюбинського.
Найповніше хист митця проявився у графіці й пейзажному живопису. Кращі твори майстра немовби ввібрали в себе всі барви сонця, небес, квітучої поліської природи. Гармонійність ліній, тонка пластика, ніжний колорит – характерні риси індивідуального творчого почерку художника.

Твори Івана Пенського знаходяться в музейних колекціях України, Росії, Швеції, Великобританії, Єгипту, Ізраїлю, Канади, Норвегії, Японії, США, Франції, багатьох приватних зібраннях шанувальників мистецтва.

В 2005-2006 роках в Чернігівському обласному художньому музеї та Чернігівській ОУНБ ім. В.Г. Короленка експонувалась ювілейна виставка творів митця під назвою "Сорок років за мольбертом", присвячена 70-річчю від дня народження.

І ось, відзначаючи черговий ювілейний рік, не міг не завітати художник і до свого давнього друга та партнера – Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені В.Г. Короленка.
На виставці "Майстер пейзажу" представлено близько 20 картин. Теплом отчого краю дихають пейзажі митця, переносять назад в дитинство, приваблюючи своєю довершеністю. Та Іван Пенський не тільки чудовий пейзажист, а й талановитий портретист, про що свідчать роботи "Ксюша", "Сашко-шахист", "Автопортрет". А от різносторонній характер водної стихії, що так важко зображати,  можна побачити на картинах "Відпочинок в Криму" та "Літній ранок".

Кожен, хто завітає на виставку, отримає естетичне задоволення від спілкування з чарівними та неймовірно виразними краєвидами Поліського краю.

Останні новини Чернігівщини

 Інтелектуальна власність як ефективний інструмент розвитку бізнесу – у фокусі діалогу з підприємцями

Інтелектуальна власність як ефективний інструмент розвитку бізнесу – у фокусі діалогу з підприємцями 13:06

Про можливості інтелектуальної власності йшлося під час чергової онлайн-зустрічі «Діалог влади та бізнесу».

Визначено формат освітнього процесу на 2026/2027 навчальний рік

Визначено формат освітнього процесу на 2026/2027 навчальний рік 12:43

28 серпня виконавчий комітет Чернігівської міської ради ухвалив рішення щодо організації освітнього процесу в закладах освіти міста Чернігова у 2026/2027 навчальному році.

Знімати відео та вести блог: оголошено набір на новий сезон безкоштовної школи блогерства для підлітків з інвалідністю 12:40

В Україні втретє запускають ХІТ — Хаб Інклюзивного ТікТоку, безкоштовну школу блогерства для підлітків з усієї України віком 14–18 років, які мають інвалідність. Тут вчать знімати відео, монтувати й вести власний блог. Подати заявку можна до 31 серпня; навчання почнеться восени, а участь – безкоштовна.

СБУ викрила «ухиляньську схему» на Чернігівщині і затримала учасників оборудки

СБУ викрила «ухиляньську схему» на Чернігівщині і затримала учасників оборудки 11:30

Служба безпеки викрила у Чернігові ще одну схему ухилення від мобілізації і затримала організатора оборудки та його спільницю.

Від війни - до справи, що допомагає відновлюватися: ветеран відкрив у Ніжині фітнес-клуб за грантові кошти

Від війни - до справи, що допомагає відновлюватися: ветеран відкрив у Ніжині фітнес-клуб за грантові кошти 11:29

Житель Ніжина Іван Вовкогон знає ціну здоров’ю та силу відновлення не з чужих слів. Після повномасштабного вторгнення, незважаючи на вік, він взяв до рук зброю та разом із багатьма добровольцями в складі ТРО став на захист рідного міста.