Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 7 травня, 00:58:53

"Прелюдія поступу" Романа Бжеського. ВІДЕО

05.07.2016   08:46Агенцiя

Відсьогодні чернігівці можуть відкрити для себе спадщину свого видатного земляка Романа Бжеського – і, відповідно, зрозуміти, чому його ім’ям у цьому році названа одна з вулиць міста.

«Прелюдія поступу» – так назвали чернігівські історики – упорядники книги – збірку статей видатного громадського діяча, дипломата, літературознавця.

Роман Бжеський – по крові поляк і при цьому найактивніший учасник українського національно-визвольного руху 1910-х – 30-х років, наш земляк (народився в Шостці, дитинство пройшло в Ніжині й Чернігові).
Друзями юності Романа Бжеського були поети й громадські діячі Павло Тичина, Василь Елланський, Аркадій Казка. Він був одним з організаторів української міліції, захищав Київ у складі добровольчих загонів у 1918-му, працював дипломатичним кур’єром Української Держави й особисто зустрічався з багатьма відомими політичними діячами того часу. Згодом змушений емігрувати, жив у Німеччині й США, є автором кількох десятків політологічних, історичних і літературознавчих праць.

Збірка «Прелюдія поступу» – це статті Романа Бжеського, упорядковані чернігівськими істориками. Також участь у презентації взяв Андрій Гайдамаха, відомий політичний діяч, який на початку 2000-х років очолював ОУН і за життя Романа Бжеського був особисто з ним знайомий.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 25 нових випадків COVID-19

Виявлено 25 нових випадків COVID-19 17:45

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 6 травня в області зафіксовано 25 нових випадків COVID-19.

Національний заповідник

Національний заповідник "Чернігів стародавній" відновлює екскурсійну діяльність 17:10

З 6 травня відновлюється екскурсійна діяльність на всіх музейних об’єктах Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» (у Колегіумі, Борисоглібському соборі, Антонієвих печерах).

Стан виплати заробітної плати працівникам Чернігівської області. ДОВІДКА

Стан виплати заробітної плати працівникам Чернігівської області. ДОВІДКА 16:36

Заборгованість із виплати заробітної плати працівникам підприємств, установ та організацій Чернігівської області на 1 квітня 2021 року становила 10,7 млн.грн.

У Чернігові міський пасажирський транспорт відновлює роботу у звичайному режимі

У Чернігові міський пасажирський транспорт відновлює роботу у звичайному режимі 13:54

У Чернігові відсьогодні відновлюється робота міського пасажирського транспорту у звичайному режимі. Відповідне рішення прийняте на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 6 травня.

Корюківка: рятувальники ліквідували пожежу деревообробного цеху

Корюківка: рятувальники ліквідували пожежу деревообробного цеху 13:08

6 травня о 01:36 до Служби порятунку "101" у м. Коріківка надійшло повідомлення про пожежу будівлі деревообробного цеху ТОВ "Ванесса", що у районному центрі.