Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 19 червня, 18:01:54

Туристичні можливості Менщини

17.04.2012   07:15Агенцiя

У читальному залі районної бібліотеки відбулася презентація туристичного потенціалу нашого району під гаслом “Відкрий для себе і своїх друзів Менщину”.

Ініціатором зустрічі виступила керівник клубів за інтересами центру культури та дозвілля молоді Галина Сипченко.

– Тут зібралися люди, котрим не байдуже минуле, сучасне і майбутнє нашого краю, – наголосила на початку презентації Галина Миколаївна. – Я думаю, що кількість бажаючих співпрацювати в майбутньому зростатиме. Адже справа ця не лише корисна, але й дуже цікава. Ми вправі пишатися своєю малою батьківщиною, яку незаслужено оминають увагою організатори туристичних маршрутів.

І дійсно, розроблені туристичні маршрути Сосниччиною і Прилуччиною, Коропським і Новгород-Сіверським районами. Невже ми гірші? Чи показати у нас нема чого? Навіть, якщо не враховувати єдиного не тільки в Україні, а й у Європі районного зоопарку, санаторію “Остреч”, джерела популярної мінеральної води та красуні Десни, маємо цілу низку пам’яток та видатних людей, які можуть зацікавити вибагливих туристів.

До віртуальної мандрівки населеними пунктами району для знайомства з пам’ятками архітектури учасників презентації запросила директор районного краєзнавчого музею ім. В.Ф. Покотила Юлія Ющенко, яка є одним з основних розробників майбутнього туристичного маршруту. Вона розповіла, що Менщина багата на муровані та дерев’яні церкви XVIII – XIX століть побудови, які, в основному, чудово збереглись до нашого часу. Увагу як поціновувачів архітектури, так і православних паломників привернуть храми Городища, Волосківців, Степанівки, Березни, Стольного, Бігача, Максаків, Дягови, Синявки, Осьмаків. Особливий інтерес серед віруючих людей викликає Домницький монастир Різдва Пресвятої Богородиці, в якому знаходиться чудотворна ікона Божої Матері.

У любителів історії не можуть не викликати інтерес наші музеї: районний краєзнавчий та Березнянський історико-краєзнавчий імені Григорія Верьовки. Лише районний музей має 17 тисяч експонатів, деякі з них дуже рідкісні. Для небайдужих до живопису гостинно відкриє двері художня галерея в районному Будинку культури.

Про видатних людей Менщини, наших славних земляків розказала присутнім бібліограф районної центральної бібліотечної системи Лілія Москальська. Багатий наш край не лише знаменитими кобзарями, серед яких Терентій Пархоменко, Аврам Гребінь, Петро Ткаченко-Галашко, Дем’ян Симоненко. До речі, останній був особисто знайомий з головою Центральної Ради Михайлом Грушевським. Прославили наш район професор кримінального права Олександр Кістяківський з Городища, фольклорист Олексій Дей з Синявки, перекладач Григорій Кочур з Феськівки. Не можна не згадати і знаменитого борця Терентія Кореня з Блистови.

Неповторність краси природи нашого краю, її багатий тваринний і рослинний світ розкрив для слухачів природолюб Олександр Жилка. З його цікавої розповіді учасники презентації дізналися, що на території Менщини знаходяться 50 видів рослин і майже 150 видів тварин, яких занесено до Червоної книги.

Віртуальна мандрівка супроводжувалась демонстрацією чудових слайдів, підготовлених краєзнавцем-любителем Олексієм Морозом.

http://nslovo.com/blog/turystychni-mozhlyvosti-menschyny

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 10 нових випадків COVID-19

Виявлено 10 нових випадків COVID-19 16:54

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 19 червня в області зафіксовано 10 нових випадків COVID-19.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 1215 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 1215 осіб 16:35

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 19 червня в області першою та другою дозою щеплено 51 269 людей.

Військові отримали видання від Інституту національної пам’яті й не тільки

Військові отримали видання від Інституту національної пам’яті й не тільки 13:33

Оперативне командування «Північ» отримало видання Українського інституту національної пам’яті та іншу книжкову продукцію, яку видано коштом державного бюджету.

Прес-конференція до закриття 95-го театрального сезону

Прес-конференція до закриття 95-го театрального сезону 13:20

Минає червень, і творчий колектив Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка готується до гідного завершення свого 95-го, себто ювілейного, театрального сезону.

Скільки мільйонів заборгованої зарплати з початку року погасили чернігівцям?

Скільки мільйонів заборгованої зарплати з початку року погасили чернігівцям? 13:13

Винагорода за трудову діяльність є обов’язковою й необхідною умовою будь-якого робочого процесу, а систематичне та тривале порушення цієї норми – привід для зустрічі працівника та роботодавця у залі суду.