Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 19 червня, 19:09:23

Визначено рукописи місцевих авторів, що друкуватимуться коштом області

27.05.2016   09:14Агенцiя

Після тривалого конкурсного вивчення комісія з питань підтримки місцевого книговидання сформувала видавничий план на 2016. Засідання відбулося 26 травня.

Шляхом дворівневого голосування до першої п’ятірки книг, які у поточному році видаватимуться в рамках обласної Програми підтримки розвитку інформаційної та видавничої сфер Чернігівщини на 2016-2020 роки, увійшли:

— Адаменко Микола Петрович, літературно-художнє видання — поезія «Плавба»;

— Сапон Володимир Миколайович, літературно-художнє видання — збірка щоденникової прози «Чубарейко небо оре»;

— Коцюбинський І. Ю., Коцюбинська Н. М., Єрмоленко О. І. — упорядники.Тексти — різні автори (Чернігівський літературно-меморіальний музей-заповідник М. М. Коцюбинського): літературно-художнє видання — антологія прозових творів «Антологія творів лауреатів премії імені М. Коцюбинського. Проза»,

— Коваленко О. Б., Курданов А. Л., Рахно О. Я. — упорядники Тексти — Хижняков В. М. (Чернігівська обласна організація Національної спілки краєзнавців України), наукове видання — збірка наукових праць «Чернігівська старовина»

— Маслов Олексій В’ячеславович, літературно-художнє видання — збірка віршів «Неси зірку».

Втім, наступні за рейтингом автори теж матимуть шанс видати свої доробки у рамках програми: кількість виданих рукописів залежить від вартості їх друку. Загалом на ці потреби передбачено 100 тисяч гривень.

Надруковані книги безкоштовно передаються до бібліотек, закладів освіти та культури, інших зацікавлених установ та організацій, розповсюджуються на виставках та презентаційних заходах, а також розміщуються в електронному вигляді на сайті облдержадміністрації.

Виплата гонорарів чи іншої винагороди авторам не здійснюється.

Цьогоріч прийом заявок на конкурс рукописів завершився увечері 21 березня. На цю дату надійшло 45 рукописів. Пізніше два з них було відкликано заявниками. Ще 4 заявки не відповідають умовам конкурсу. Перелік допущених робіт розміщено на сайті Чернігівської ОДА.

За жанрами та якісними характеристиками подані рукописи дуже різнилися, що значно ускладнило відбір.

Варто зауважити, що до комісії увійшли представники різних сфер інтересів: державні службовці, науковці, письменники, журналісти, громадські діячі.

— Саме такий склад комісії дозволить максимально об’єктивно оцінити конкурсні роботи, — наголосив голова комісії, директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Андрій Подорван. — Акцентую ще й на тому, що закупівлю послуг з підготовки та випуску в світ книг-переможців попередньо планується здійснити через систему електронних закупівель ProZorro.

Голова комісії зауважив, що голосування проходило за новою методикою: на першому етапі визначалися позиції, що потраплять до рейтингового відбору, на другому — анонімне голосування та підбиття підсумків за допомогою комп’ютерної програми.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 10 нових випадків COVID-19

Виявлено 10 нових випадків COVID-19 16:54

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 19 червня в області зафіксовано 10 нових випадків COVID-19.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 1215 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 1215 осіб 16:35

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 19 червня в області першою та другою дозою щеплено 51 269 людей.

Військові отримали видання від Інституту національної пам’яті й не тільки

Військові отримали видання від Інституту національної пам’яті й не тільки 13:33

Оперативне командування «Північ» отримало видання Українського інституту національної пам’яті та іншу книжкову продукцію, яку видано коштом державного бюджету.

Прес-конференція до закриття 95-го театрального сезону

Прес-конференція до закриття 95-го театрального сезону 13:20

Минає червень, і творчий колектив Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка готується до гідного завершення свого 95-го, себто ювілейного, театрального сезону.

Скільки мільйонів заборгованої зарплати з початку року погасили чернігівцям?

Скільки мільйонів заборгованої зарплати з початку року погасили чернігівцям? 13:13

Винагорода за трудову діяльність є обов’язковою й необхідною умовою будь-якого робочого процесу, а систематичне та тривале порушення цієї норми – привід для зустрічі працівника та роботодавця у залі суду.