Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 16 червня, 23:45:22

Чернігівський Вал: дерева падають, цеглу крадуть… Фотофакт

11.04.2012   14:57Агенцiя

Про необхідність благоустрою та охорони території історичного центру Чернігова вже не один рік тривають розмови…


Цеглу та мармурові плити крадуть

Минулого тижня виявлено, що злодії поцупили на Валу близько тисячі штук клінкерної цегли. Мабуть, вночі розібрали доріжку і машиною вивезли цеглу з території Дитинця. Працівники Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній” 2 квітня повідомили про пограбування в міліцію. Злодіїв шукають, чи знайдуть?
І це не вперше. Наприклад, у червні 2007 року невідомі поцупили на Валу мармурові плити біля гармат. У 2009 році, вночі (з 4 на 5 травня) вандали зірвали 23 плити з підпірної стінки між гарматами. Сума збитків: понад 50 тисяч гривень потрібно було для відновлення підпірної стінки. Будівельники відремонтували її, але міліція вандалів не знайшла.
А ще доволі часто на Валу розбивають ліхтарі, ламають лавки, малюють гармати…

Дерева падають

На території Дитинця після 1845 року закладено парк. Відтоді тут збереглося лише кілька десятків багатовікових дерев, серед них і цінні дерева, які претендують на створення ботанічних пам’яток природи місцевого значення. Проте, основу зелених насаджень на Дитинці складають дерева висаджені в 50-60-х роках ХХ століття (після Другої світової війни), а також малоцінний самосів.
Здебільшого зелені насадження порушують традиційний характер середовища, перешкоджають огляду пам’яток архітектури, частина з них знаходяться в аварійному стані.
В 1996 році Українським державним спеціалізованим науково-реставраційним проектним інститутом “Укрпроектреставрація” були розроблені пропозиції щодо інвентаризації зелених насаджень та санітарних вирубок на території Дитинця (Валу). Проте, вони не реалізовані.

У 2007-2008 роках розроблено “Генеральний план розвитку Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній” у м. Чернігові з визначенням меж та зон охорони пам’яток заповідника”, який затверджений на сесії Чернігівської міської ради 23 червня 2009 року.
Генплан розроблений на замовлення Міністерства регіонального розвитку та будівництва України. Працювали над ним досвідчені науковці та архітектори Науково-дослідного інституту пам’яткоохоронних досліджень та Державної служби з питань національної культурної спадщини Міністерства культури та туризму України, Українського державного науково-дослідного інституту проектування міст “Діпромісто”.
В Генеральному плані передбачено впорядкування існуючих зелених насаджень із забезпеченням розкриття пам’яток культурної спадщини з характерних видових точок та коригуванням дендрологічного складу насаджень. Проведення санітарної вирубки малоцінних самосійних зелених насаджень.

На Валу потрібно терміново проводити комплекс робіт з благоустрою, зокрема загрозлива ситуацію із станом зелених насаджень. Кілька дерев похилились, вони в будь-який час можуть впасти. Частина стовбурів нависли над електричними дротами. Адміністрація Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній” неодноразово зверталась в місцеві органи влади з проханням спиляти “небезпечні” дерева на Валу. Але від них постійно чуємо: “немає коштів”…
Минулого тижня несподівано здійнявся невеличкий буревій. І як наслідок – з дерев впало кілька великих сухих гілок, одна з них звалилась на пішохідну доріжку, біля Колегіуму.

Сергій Черняков, “Чернігів стародавній”

http://naiz1.pp.net.ua/news/chernigivskij_val_dereva_padajut_ceglu_kradut_fotofakt/2012-04-08-1191

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 11 нових випадків COVID-19

Виявлено 11 нових випадків COVID-19 17:49

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 16 червня в області зафіксовано 11 нових випадків COVID-19.

МОЗ: В Україні встановили нові карантинні норми

МОЗ: В Україні встановили нові карантинні норми 15:56

Уряд продовжив карантин в Україні до 31 серпня 2021 року, при цьому на всій території країни встановлюється “зелений” рівень епідемічної небезпеки.

Важкоатлетка Яна Стеніна (Назаренко) із Чернігівщини - чемпіонка України у ривку та у двоборстві

Важкоатлетка Яна Стеніна (Назаренко) із Чернігівщини - чемпіонка України у ривку та у двоборстві 14:07

З 7 по 12 червня в Хмельницькому відбувся чемпіонат України з важкої атлетики серед чоловіків та жінок.

Майже 7 тисяч мешканців Чернігівської області повністю імунізовані

Майже 7 тисяч мешканців Чернігівської області повністю імунізовані 14:03

На своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук голова Чернігівської облдержадміністрації Анна Коваленко повідомила, що в області другою дозою вакцини проти ковіду вакциновано майже 7 тисяч осіб. Загалом же на сьогодні щеплено першою та другою дозою 44 558 людей.

Прилуки: позачергове засідання виконавчого комітету

Прилуки: позачергове засідання виконавчого комітету 13:57

15 червня міський голова Ольга Попенко провела позачергове засідання виконавчого комітету в ході якого розглядались два питання порядку денного.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини