Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 20 червня, 18:55:56

"Шлях воїна – один на двох"

19.05.2016   09:28Агенцiя

18 травня в приміщенні Колегіуму на території Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» (на Валу) відкрилась виставка колекції козацької та самурайської зброї. Виставка започаткована у рамках нового історико-просвітницького проекту Міжнародного благодійного фонду «Фонд Олександра Фельдмана».

У колекції із Feldman Family Museum зібрані давні самурайські мечі та безцінні реліквії козацької доби — предмети озброєння та персні-печатки, що належали представникам козацької старшини, і навіть гетьманам. 

Відкрив виставку Генеральний директор Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Юрій Соболь. Він повідомив, що на виставці представлені 69 експонатів колекції мецената, відомого українського державного та громадського діяча Олександра Фельдмана, які демонструють військову міць українського війська козацької доби.

За його словами виставка показує спадкоємність кращих військових традицій українського війська, зброя якого має багато спільного зі зброєю легендарних японських воїнів – самураїв.

Олександр Фельдман, який взяв участь у церемонії відкритті колекції, подякував чернігівцям за увагу та інтерес до його колекції й зазначив, що планує провезти виставку по різних містах України, серед яких: Львів, Харків, Запоріжжя, Дніпропетровськ та ін. Він також зауважив, що люди, які володіли цією зброєю любили свою Батьківщину й цінували свою свободу, і ці традиції мають передаватися від покоління поколінню.

Заступник обласного військового комісара Вадим Лільчицький відзначив важливу роль виставки у військово-патріотичному вихованні молодого покоління, особливо в умовах ведення військових дій на території нашої країни.

Коментуючи відкриття виставки, Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко наголосив, що це визначна й цікава подія для чернігівців та гостей міста, адже це гарний привід  популяризувати історичні та культурні знання, виховувати патріотизм та гордість в суспільстві за свою країну. Він також висловив вдячність за те, що робиться для цього зусиллями меценатів.

Останні новини Чернігівщини

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця 07:24

Дух Святий, за обітницею Спасителя, зійшов на апостолів у вигляді вогненних язиків, на знак того, що Він дав апостолам здатність і силу для проповіді Христового вчення всім народам.

20 червня - День медичного працівника

20 червня - День медичного працівника 07:22

День медичного працівника - свято лікарів та пацієнтів Професійне свято, нині Міжнародний День медичного працівника відзначається в третю неділю червня.

20 червня - День батька (День тата)

20 червня - День батька (День тата) 07:20

Ініціатором першого Дня батька виступила жінка Свято День батька відзначають у третю неділю червня.

20 червня - Всесвітній день біженців

20 червня - Всесвітній день біженців 07:18

Протягом багатьох років різні країни та регіони відзначали власні пам’ятні дні й навіть тижні, присвячені біженцям. Одним з найвідоміших вважається День африканських біженців, який відзначається в кількох країнах 20 червня.