Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 20 червня, 19:59:03

"Ромська мрія" і мрії української молоді – перегляд документального кіно в Сновську

19.05.2016   08:16

«Мати гарну роботу», «досягти успіху», «отримати гарну заробітну плату», «побудувати гарну сім’ю», такими виявилися мрії школярів Сновська (Щорса), які в рамках загальноєвропейської кампанії відзначення Днів Європи - 2016 «RE-ФОРМУЮСЬ Європейцем!» стали учасниками перегляду документального кіно з прав людини «Ромська мрія» в Щорському історичному музеї.

Юнаки та дівчата доволі емоційно реагували на перегляд кожної стрічки циклу – автобіографічних фільмів «Денис», «Мирослав», «Рената», «Діана» про успішних представників ромського середовища, висловлювали думки з приводу стереотипів та особливостей поведінки цього народу.

Однак, найбільше захоплення молоді викликало обговорення власних мрій та критеріїв успіху. Наприклад, першочерговими критеріями успішної людини для старшокласників виявилися «повага людей», «віра в себе», «хороша сім’я», «цілеспрямованість», «навчання в відомому європейському університеті», а зовсім необов’язковими показниками стали: «гарний відпочинок у різних куточках планети», «одяг від відомих дизайнерів», «автомобілі бізнес-класу».

Жителів Європи школярі вважають в переважній більшості успішними людьми, оскільки вони, на їх думку, мають більше можливостей та необхідних матеріальних засобів для життя.

Над реалізацією ж власних мрій та досягненні власного успіху молодим людям треба ще довго та багато працювати. Такий висновок вони зробили під час інтерактивного спілкування з волонтером Корпусу Миру США Кайлом Колдом, який теж був запрошений до участі у перегляді та обговоренні.

«Задумалася над тим, як обрати мету, що головне в житті і шляхи їх досягнення», «по-іншому подивилася на свої мрії  та задумалася над своїм майбутнім», «задумалась над тим, ким я дійсно хочу бути і чи багато я роблю зусиль, щоб досягти своєї мети» - такі відгуки написали школярі за підсумками заходу.

До перегляду, окрім учнів та вчителів районної гімназії, долучилися і представники бібліотеки, історичного музею, районної державної адміністрації, зокрема, і голова Щорської райдержадміністрації Валерій Радібеда.

Захід проведений Мережею Центрів Європейської інформації в рамках проекту Кампанія відзначення Днів Європи в Україні-2016 "RE-ФОРМУЮСЬ Європейцем!".

Останні новини Чернігівщини

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця 07:24

Дух Святий, за обітницею Спасителя, зійшов на апостолів у вигляді вогненних язиків, на знак того, що Він дав апостолам здатність і силу для проповіді Христового вчення всім народам.

20 червня - День медичного працівника

20 червня - День медичного працівника 07:22

День медичного працівника - свято лікарів та пацієнтів Професійне свято, нині Міжнародний День медичного працівника відзначається в третю неділю червня.

20 червня - День батька (День тата)

20 червня - День батька (День тата) 07:20

Ініціатором першого Дня батька виступила жінка Свято День батька відзначають у третю неділю червня.

20 червня - Всесвітній день біженців

20 червня - Всесвітній день біженців 07:18

Протягом багатьох років різні країни та регіони відзначали власні пам’ятні дні й навіть тижні, присвячені біженцям. Одним з найвідоміших вважається День африканських біженців, який відзначається в кількох країнах 20 червня.