Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 18 червня, 14:03:00

В Седневі пройшли перші Шевченківські читання. ВІДЕО

09.03.2016   18:00

Вони приурочені до дня народження Великого Кобзаря.

Їх учасники, гості, представники територіальної громади поклали квіти до пам’ятника поета в центрі селища, основне ж дійство відбувалося у садибі Лизогубів. До речі, Шевченко був тут двічі, і вперше якраз в такі ж березневі дні 170 років тому.

«Борітеся – поборете, вам Бог помагає». Могутньою зброєю у боротьбі за волю, за кращу долю для українців завжди було і залишається поетичне слово Тараса Шевченка. У Седневі пишаються тим, що їх селище стало нехай і невеличкою, але яскравою сторінкою його життя і діяльності. Тож цілком логічним видається проведення тут районних Шевченківських читань «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття». До речі, поет був тут двічі, гостював і працював у садибі братів Лизогубів. І вперше якраз в березневі дні 170 років тому. Такий же молодий і натхненний, як і тоді, зустрічає своїх шанувальників і сьогодні. Тетяна Луговська, завідувач відділу «Садиба Лизогубів» обласного історичного музею ім. В. Тарновського: «Шевченко тут був не тільки у своїх друзів братів Лизогубів. Він багато зустрічався і спілкувався з простими людьми, місцевими мешканцями, серед яких шукав сюжети і образи для своїх творів».

Лягають до підніжжя пам’ятника квіти як символ глибокої поваги і щирої любові до Поета. Звучить його безсмертне «Реве та стогне Дніпр широкий». Учні Седнівського навчально-виховного комплексу, поети-аматори читають безсмертні шевченківські рядки і присвячені йому твори.

Учасники Шевченківських читань, гості свята також з цікавістю оглянули книжково-ілюстративну виставку «Наш край – історії скарбниця, тут б’ється серце Кобзаря», помилувались роботами місцевої майстрині-вишивальниці Зінаїди Лук’яненко. Подібний захід у Седневі пройшов вперше, та в подальшому Шевченківські читання будуть традиційними.


Останні новини Чернігівщини

Оформила доставку товару, а натомість втратила 80 тисяч гривень: поліція Чернігівщини закликає громадян бути обачними під час торгових операцій в Інтернеті 10:37

Поліцейські застерігають мешканців Чернігівщини від шахрайств в Інтернеті під час купівлі-продажу товарів.

Понад 68 тисяч ВПО зареєстровано в регіоні: найбільше переселенців – в Чернігівському районі 10:35

Щоб всебічно забезпечити їх права та інтереси, соціальний захист, працевлаштування, надання психосоціальної, медичної та правової допомоги в області майже рік діє Рада з питань внутрішньо переміщених осіб при ОДА.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:32

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 5 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

18 червня: цей день в Україні і світі

18 червня: цей день в Україні і світі 10:30

ДЕНЬ 846 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 846 RUSSIAN AGRESSION

 Жінки Чернігівщини освоюють чоловічі професії

Жінки Чернігівщини освоюють чоловічі професії 12:04

Таку тенденцію останнім часом спостерігають у службі зайнятості. На Чернігівщині наразі налічується близько 5 тисяч офіційних безробітних. Серед них 77,5 % жінок. На початок червня у базі даних служби зайнятості налічувалось 799 вакансій, на кожну з яких було 6 претендентів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини