В Седневі пройшли перші Шевченківські читання. ВІДЕО
Вони приурочені до дня народження Великого Кобзаря.
![](/uploads/13478-m.jpg)
Їх учасники, гості, представники територіальної громади поклали квіти до пам’ятника поета в центрі селища, основне ж дійство відбувалося у садибі Лизогубів. До речі, Шевченко був тут двічі, і вперше якраз в такі ж березневі дні 170 років тому.
«Борітеся – поборете, вам Бог помагає». Могутньою зброєю у боротьбі за волю, за кращу долю для українців завжди було і залишається поетичне слово Тараса Шевченка. У Седневі пишаються тим, що їх селище стало нехай і невеличкою, але яскравою сторінкою його життя і діяльності. Тож цілком логічним видається проведення тут районних Шевченківських читань «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття». До речі, поет був тут двічі, гостював і працював у садибі братів Лизогубів. І вперше якраз в березневі дні 170 років тому. Такий же молодий і натхненний, як і тоді, зустрічає своїх шанувальників і сьогодні. Тетяна Луговська, завідувач відділу «Садиба Лизогубів» обласного історичного музею ім. В. Тарновського: «Шевченко тут був не тільки у своїх друзів братів Лизогубів. Він багато зустрічався і спілкувався з простими людьми, місцевими мешканцями, серед яких шукав сюжети і образи для своїх творів».
Лягають до підніжжя пам’ятника квіти як символ глибокої поваги і щирої любові до Поета. Звучить його безсмертне «Реве та стогне Дніпр широкий». Учні Седнівського навчально-виховного комплексу, поети-аматори читають безсмертні шевченківські рядки і присвячені йому твори.
Учасники Шевченківських читань, гості свята також з цікавістю оглянули книжково-ілюстративну виставку «Наш край – історії скарбниця, тут б’ється серце Кобзаря», помилувались роботами місцевої майстрині-вишивальниці Зінаїди Лук’яненко. Подібний захід у Седневі пройшов вперше, та в подальшому Шевченківські читання будуть традиційними.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.