Презентація виставки-сюрпризу "Смачна Україна"
Гостей відділу обслуговування дошкільників та учнів 1 – 4 класів чекало безліч приємних несподіванок та яскравих вражень. Привітанням зі святом Стрічення, що українці святкують 15 лютого, почалась презентація виставки–сюрпризу «Смачна Україна» в рамках фольклорної світлиці «Рік-чарівник».
Наш народ залишив невичерпну скарбницю. Це усна народна творчість, звичаї, свята а також…самобутня кухня. Книжки та незвичайне оформлення виставки «Смачна Україна» розкрили рецепти та секрети національних страв, а також пов’язаних з ними традицій. Найулюбленіші українські смаколики – вареники – знають по всьому світу. Їх готують різного розміру, з незвичними начинками, навіть вшановують на фестивалях та у пам’ятниках. Гості з задоволенням переглянули відео, де козак Пацюк у чарівний спосіб частувався варениками.
Не забули згадати й про борщ. Відома українська письменниця Зірка Мензатюк вважає, що всі продукти українського борщу – це справжні цілителі. А мультфільм «Казочка про місто Борщів» з серіалу «Моя країна Україна» доводить, що навіть слово «борщ» є чарівним.
Виставку «Смачна Україна» прикрасили овочі, які українці використовують для приготування традиційних страв. А найбільший з них та найкрасивіший – гарбуз! Цей яскравий велетень займає чи не найперше місце за кількістю корисних речовин. Наші господині готують з нього багато різних страв: запіканки, каші, додають до овочевих рагу, напоїв та десертів.
Гарбуз відігравав неабияку роль в українському обряді сватання.
Найприємнішим сюрпризом для всіх гостей стало частування варениками. Та не просте, а приправлене кумедною жартівливою сценкою Господині та Козака Василя.
Ця чудова зустріч перетворила читальний зал відділу на гостинну світлицю, а його працівників – на привітних господарів, та подарувала всім святковий настрій.
Останні новини Чернігівщини
Координація гуманітарної відповіді на гендерно зумовлене насильство: підсумки засідання робочої групи 10:22
26 лютого під головуванням директора Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації відбулося засідання робочої групи з питань координації гуманітарної відповіді на гендерно зумовлене насильство у Чернігівській області. Учасники говорили про напрями захисту постраждалих осіб в умовах воєнного стану та плани дій на поточний рік.
«До роковин вторгнення: 36 днів окупації Тупичева» 09:18
«У вас не оккупация - у вас спецоперация с восстановления мира. …Через пару-тройку дней ми возьмем Чернигов, тогда ми вам тут все наладим», - це говорили російські військові у Тупичеві на Чернігівщині – селі, яке 36 днів було в окупації.
Виплата одноразової грошової допомоги дітям-сиротам з-поміж випускників навчальних закладів: прокурорами заявлено позови 09:12
Захист прав та інтересів дітей є безумовним пріоритетом у роботі органів Чернігівської обласної прокуратури.
Загроза повені і безпекова ситуація: на Новгород-Сіверщині працював Дмитро Синенко 08:52
У Новгород-Сіверському районі сьогодні перебував заступник голови ОДА Дмитро Синенко. Він, зокрема, провів засідання місцевої комісії з питань ТЕБ та НС.
27 лютого: цей день в Україні і світі 08:50
День 1465 Російська агресія - Day 1465 Russian aggression