Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 8 травня, 13:26:34

Благовіщенська церква — забутий храм Чернігова. ВІДЕО

13.02.2016   08:31

Побачити унікальні предмети, датовані 12 сторіччям, і доторкнутися до «живої» історії — просто. У Національному архітектурно історичному заповіднику «Чернігів стародавній» відкрилася експозиція археологічних цікавинок Благовіщенської церкви, яка зникла з мапи міста ще у 15-16-му століттях.

Побут, архітектурні та мистецькі традиції древнього міста над Десною — все це і не тільки можна побачити в експонатах виставки «Благовіщенська церква — забутий храм Чернігова».

Ми звикли називати Чернігів однією з колисок давньоруської культури, та небагато його жителів знають, скільки унікальних пам’яток монументальної архітектури тут знаходиться. За словами фахівців, таких пам’яток 14, щоправда, лише п’ять із них збереглися до наших днів. Решта «ховається» нижче рівня сучасної поверхні.

Серед тих, що ретельно «сховані» землею, і Благовіщенська церква, побудована у 1187 році, і віднайдена лише наприкінці 19-го століття, та й то завдяки примсі природи.

Споруджена, ймовірно, тими ж майстрами, які зводили Борисоглібський собор та Успенський храм Єлецького монастиря, Благовіщенська церква являє собою яскравий зразок тісного переплетіння культур Київської Русі та стародавньої Європи. Про це свідчать і різьблене каміння, використане архітекторами, і прикраси на фасадах.

Наступного разу розкопки Благовіщенської церкви відбувалися вже після Другої світової війни, але фонди чернігівських музеїв від того нічим не збагатилися. Експонати ж, що стали гордістю виставки «Благовіщенська церква — забутий храм Чернігова», знайшли вже чернігівські археологи під час розкопок у 2007-2008-му роках.

Втім, цікавою виставка буде не лише для фахівців-істориків, а й для всіх чернігівців, адже тут можна побачити і зразки оздоблення підлоги храму, і частини фресок, і ще чимало цікавинок.

Ймовірно, це не остання виставка старожитностей 12 сторіччя у Чернігові, бо ж історики і археологи у 2016-17 роках сподіваються продовжити розкопки та дослідження церкви і знайти чимало цікавого.

 

Останні новини Чернігівщини

Відверта розмова про патріотизм і псевдопатріотизм

Відверта розмова про патріотизм і псевдопатріотизм 13:21

5 травня у Чернігові в офісі регіонального представництва Українського інституту національної пам’яті в області проведено онлайн-круглий стіл на тему «За що воюють українці, або анатомія патріотизму».

Ніжин: за кошти міського бюджету придбали новий сучасний ультразвуковий апарат

Ніжин: за кошти міського бюджету придбали новий сучасний ультразвуковий апарат 13:08

7 травня міський голова Олександр Кодола з робочим візитом відвідали пологовий будинок.

Владислав Атрошенко зустрівся з ветеранами з нагоди 76-ої річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Владислав Атрошенко зустрівся з ветеранами з нагоди 76-ої річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 12:55

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко напередодні Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у міській раді зустрівся з ветеранським активом міста.

У Ніжинському районі готуються прийняти резервістів на навчання

У Ніжинському районі готуються прийняти резервістів на навчання 10:56

Днями заступниця голови Чернігівської ОДА Жанна Шерстюк та керівник апарату ОДА Станіслав Робота провели нараду щодо організації та проведення навчальних зборів територіальної оборони Ніжинського району.

Обласна рада започаткувала роздільне сортування побутових відходів

Обласна рада започаткувала роздільне сортування побутових відходів 10:33

В адмінбудівлі обласного представницького органу впроваджується роздільне сортування сміття.