Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 8 травня, 08:08:19

У музеї-заповіднику М.Коцюбинського відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція до 125-річчя П.Тичини

12.02.2016   15:03Агенцiя

«Павло Тичина у вимірах сучасності» - Всеукраїнська науково-практична конференція з такою назвою, організована Чернігівським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти спільно з літературно-меморіальним музеєм-заповідником М. Коцюбинського відбулася 11 лютого у затишній музейній залі.

До участі у конференції були залучені викладачі вищих навчальних закладів з різних куточків України, учителі загальноосвітніх шкіл, працівники галузі культури.

У ході конференції учасники актуалізували проблему неоднозначності постаті П. Тичини як літератора і громадського діяча. Зокрема, звернули увагу на багатогранність таланту митця, який знаходив своє втілення не лише у літературі, але і в музиці та живописі. І що найцікавіше, Павлові Григоровичу завжди неймовірним чином вдавалося поєднувати ці, на перший погляд нібито різноспрямовані здібності, у своїх творах, перетворюючи їх на унікальний феномен в історії української белетристики.

Заледве не окремою темою для розмови стала доля митця на тлі епохи, адже саме прийняття поетом ролі «співця партії», як за його життя, так і досі часом викликає гучні дискусії серед науковців. Разом з тим розглянули і здобутки П. Тичини як педагога, адже загальновідомий той факт, що митець тривалий час очолював Наркомат освіти УРСР.

Цікавим для присутніх на конференції педагогів стала проблема визначення методичного підходу до вивчення творів П.Тичини у шкільному курсі літератури, яка була актуалізована під час обговорення, та висвітлення основних тенденцій у сучасній освіті.

Приємною несподіванкою для учасників конференції став невеликий концерт від капели бандуристів ім. Остапа Вересая під керівництвом заслуженої артистки України Раїси Борщ та заслуженого працівника культури України Миколи Борща.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 144 нових випадки COVID-19

Виявлено 144 нових випадки COVID-19 18:07

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 7 травня в області зафіксовано 144 нових випадки COVID-19.

СБУ припинила діяльність злочинців, які займалися рекетом на Київщині і Чернігівщині

СБУ припинила діяльність злочинців, які займалися рекетом на Київщині і Чернігівщині 14:41

Служба безпеки України припинила діяльність міжрегіонального злочинного угруповання, учасники якого причетні до скоєння тяжких злочинів.

У Чернігові продовжують звільняти двори від незаконних гаражів та інших тимчасових споруд

У Чернігові продовжують звільняти двори від незаконних гаражів та інших тимчасових споруд 14:27

Рішенням виконавчого комітету Чернігівської міської ради від 6 травня визначений черговий перелік незаконно розміщених тимчасових споруд, які підлягають демонтажу.

Обсяги реалізованої продукції промисловості в січні–березні. ДОВІДКА

Обсяги реалізованої продукції промисловості в січні–березні. ДОВІДКА 12:20

Підприємства області в січні–березні 2021 р. реалізували промислової продукції (товарів, послуг) на 9 млрд.грн.

Чернігів: видання Інституту національної пам’яті передані на Донбас

Чернігів: видання Інституту національної пам’яті передані на Донбас 12:12

5 травня у Чернігові в офісі регіонального представництва Українського інституту національної пам’яті в області передано чергову добірку видань Інституту нацпам’яті Юрію Косенку, голові правління громадської організації «Українська Ініціатива», для закладів культури та освіти Луганської і Донецької областей.