Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 14 травня, 01:20:43

Круглий стіл до 160-річчя від дня народження Софії Русової

11.02.2016   17:13Агенцiя

9 лютого у читальній залі Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені В.Г. Короленка, в рамках засідання клубу „Краєзнавець”, відбувся Круглий стіл „Софії Русовій присвячується: до 160-річчя від дня народження громадської діячки, педагога, просвітительки”.

Директор бібліотеки Інна Аліференко привітала учасників зібрання, розповіла про основні віхи життя та діяльності нашої землячки, уродженки с. Олешня Ріпкинського району С.Ф. Русової та наголосила, що серед засновників Чернігівської громадської бібліотеки, правонаступницею якої є сучасна Чернігівська ОУНБ імені В.Г.Короленка, була саме Софія Русова.

У засіданні Круглого столу взяли участь та виступили завідувачка відділу краєзнавства бібліотеки Ірина Каганова, тема доповіді: „Софія Русова у Чернігові: по сторінках „Моїх споминів”, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри археології, етнології та краєзнавчо-туристичної роботи України Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства імені О.М. Лазаревського ЧНПУ імені Т.Г. Шевченка Лариса Юда – „С.Ф. Русова про долю визначних жінок та проблеми виховання історією”, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства імені О.М. Лазаревського ЧНПУ імені Т.Г. Шевченка Тамара Демченко – „Громадська та письменницька діяльність Софії Русової на еміграції”, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства імені О.М. Лазаревського ЧНПУ імені Т.Г. Шевченка Олександр Рахно – „Громадський діяч та вчений Олександр Русов: погляд з ХХІ століття”, директор Ріпкинської гімназії Наталія Корж – „Центр педагогічної спадщини Софії Русової – духовна скарбниця національної школи”, історик та краєзнавець Володимир Єрмак – „Дзвони національної пам’яті: Софія Русова і навколо неї” та ін.

Присутні ознайомились з книжково-інформаційною виставкою „Софія Русова: „Я присвятила Україні усе своє життя”.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 87 нових випадків COVID-19

Виявлено 87 нових випадків COVID-19 20:58

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 13 травня в області зафіксовано 87 нових випадків COVID-19.

Про індекси споживчих цін на товари та послуги. ДОВІДКА

Про індекси споживчих цін на товари та послуги. ДОВІДКА 15:15

За розрахунками Держстату, показник рівня інфляції у квітні 2021 р. в області становив 100,9%, в Україні – 100,7%.

Про харчову безпеку у школах і дитсадках йшлося під час вебінару

Про харчову безпеку у школах і дитсадках йшлося під час вебінару 15:00

11 травня відбувся черговий онлайн-семінар за програмою «Система НАССР для навчальних закладів», ініційований громадською організацією «Ресторанна гільдія» за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні, Торгово-промислової палати, Аграрного союзу України та компанії «Profi club».

До 200 годин  громадських робіт засуджено чоловіка, який побив п’ятирічну дитину

До 200 годин громадських робіт засуджено чоловіка, який побив п’ятирічну дитину 14:41

Ювенальним прокурором Козелецької окружної прокуратури забезпечено підтримання публічного обвинувачення у кримінальному провадженні про завдання тілесних ушкоджень малолітній дитині (ч. 1 ст. 125 КК України).

Упродовж минулої доби вогнеборці ліквідували 5 пожеж

Упродовж минулої доби вогнеборці ліквідували 5 пожеж 14:29

За минулу добу на Чернігівщині виникло 5 пожеж, 3 з яких в природних екологічних системах, 2 у приватному житловому секторі громадян.