Чернігівський обласний художній музей відвідала гостя з Голландії
8 лютого Чернігівський обласний художній музей імені Григорія Галагана відвідали почесні гості Лідія Доннерс-Мунт та Василь Копистко − керівник гуманітарних проектів і координатор товариства «Нідерланди-Україна».
Приводом для візиту стало 390-річчя картини «Концерт» (1626 р.) відомого голландського художника Гендріка Тербрюггена (1588-1629). Причиною зацікавлення цим твором живописця є те, що лише три роботи автора зберігаються в музеях на теренах колишнього Радянського Союзу в Іркутську, Чернігові та Санкт-Петербурзі.
Пані Лідія народилася і виросла в Голландії, а на батьківщину свого батька-українця потрапила лише у 15 років. Але відтоді вона відчуває нерозривний зв’язок в Україною та вже багато років допомагає українським сиротам, дитячим спортивним школам, лікарням, бібліотекам та музеям. Лідія бере активну участь в організації днів України в Нідерландах, а ще опікується разом з іншими небайдужими могилою голови ОУН Євгена Коновальця.
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:06
Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 3 особи постраждали.
Виставка картин «Герої серед нас» 10:04
У Чернігівській ОУНБ імені Софії та Олександра Русових експонується виставка картин «Герої серед нас» української мисткині, членкині Національної спілки художників України Тетяни Сосуліної (у дівоцтві – Байда-Усенко).
Дружина ветерана отримала грант від держави та відкрила у Чернігові магазин DUNA 10:01
Відомий український бренд DUNA тепер у Чернігові. Фірмовий магазин цієї торгівельної мережі нещодавно відкрила у самому центрі міста дружина ветерана Юлія Богорад.
На Чернігівщині росіяни вдарили безпілотниками по місту Городня 09:54
Сьогодні вдень російська армія завдала ударів по місту Городня Чернігівського району.
У Чернігові поліцейські розслідують обставини смертельної ДТП 09:49
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом дорожньо-транспортної пригоди, внаслідок якої загинула 84-річна жінка-пішохід.