Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 25 липня, 20:13:20

У Сосницькому музеї О.П. Довженка була проведена година спілкування "Різдвяний настрій"

11.01.2016   13:54

У Сосницькому музеї О.П. Довженка була проведена година спілкування «Різдвяний настрій». Цього дня до музею завітали працівники Сосницького районного військкомату, учасники АТО та члени їх родин.

Спочатку гості прослухали тематичну екскурсію «Різдво у Довженковій хаті». Епіграфом до розповіді стали слова Олександра Довженка: «Народ лиш тоді досягає свого щастя, коли свято зберігає звичаї своєї старовини, свої прості характерні риси і свою незалежність».

Далі розповідь йшла про Різдвяні традиції українського народу, про те, як відзначали Різдво у родині Довженків, як Олександр Петрович згадував про це у «Зачарованій Десні». Були продемонстровані предмети, які використовувались під час святкування Різдва: ручну і ножну ступи, у яких товклося зерно пшениці на кутю, розтирали мак; Дідух – обжинковий сніп; Звізда – зображення Віфлеємської зірки, з якою ходили колядники.

А потім до хати завітали і самі «колядники» – учасники Сосницького народного аматорського колективу «Криниці». І зазвучали у стінах Довженкової хати величальні колядки, в яких прославлявся Ісус Христос, а також побажання щастя і благополуччя всім присутнім. Також артисти виконали колядку «Ой у пана хазяїна та на його дворі». Цю пісню записав Олександр Довженко від своєї матері Одарки Єрмолаївни у Москві в 1943 році разом з іншими народними піснями, які увійшли до збірника пісень «Наспівала мати», укладеного Віталієм Пригоровським та виданого 1995 року.

Справжній Різдвяний настрій запанував у Довженковій хаті, як і у часи Сашкового дитинства.

Останні новини Чернігівщини

Смачні рецепти вихідного дня: полуничний зефір

Смачні рецепти вихідного дня: полуничний зефір 11:00

Приготовані своїми руками десерти не лише смачні. Такі солодощі можуть бути по-справжньому здоровими та не містити шкідливих або потенційно небезпечних інгредієнтів.

Гороскоп на наступний тиждень з 26 липня по 1 серпня

Гороскоп на наступний тиждень з 26 липня по 1 серпня 10:00

Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень з 26 липня по 1 серпня 2021 року

25 липня - День зубного техніка

25 липня - День зубного техніка 08:50

Свято, що відзначається зуботехніками 25 липня. Щорічне святкування Дня зубного техніка почалося на початку 2000 в середовищі працівників зуботехнічних лабораторій.

25 липня - День працівників торгівлі

25 липня - День працівників торгівлі 08:30

Завжди і у всі часи його величність Торгівля мала найважливіше значення в економічному житті переважної більшості регіонів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини