Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 21 жовтня, 12:35:16

У Сосницькому музеї О.П. Довженка була проведена година спілкування "Різдвяний настрій"

11.01.2016   13:54

У Сосницькому музеї О.П. Довженка була проведена година спілкування «Різдвяний настрій». Цього дня до музею завітали працівники Сосницького районного військкомату, учасники АТО та члени їх родин.

Спочатку гості прослухали тематичну екскурсію «Різдво у Довженковій хаті». Епіграфом до розповіді стали слова Олександра Довженка: «Народ лиш тоді досягає свого щастя, коли свято зберігає звичаї своєї старовини, свої прості характерні риси і свою незалежність».

Далі розповідь йшла про Різдвяні традиції українського народу, про те, як відзначали Різдво у родині Довженків, як Олександр Петрович згадував про це у «Зачарованій Десні». Були продемонстровані предмети, які використовувались під час святкування Різдва: ручну і ножну ступи, у яких товклося зерно пшениці на кутю, розтирали мак; Дідух – обжинковий сніп; Звізда – зображення Віфлеємської зірки, з якою ходили колядники.

А потім до хати завітали і самі «колядники» – учасники Сосницького народного аматорського колективу «Криниці». І зазвучали у стінах Довженкової хати величальні колядки, в яких прославлявся Ісус Христос, а також побажання щастя і благополуччя всім присутнім. Також артисти виконали колядку «Ой у пана хазяїна та на його дворі». Цю пісню записав Олександр Довженко від своєї матері Одарки Єрмолаївни у Москві в 1943 році разом з іншими народними піснями, які увійшли до збірника пісень «Наспівала мати», укладеного Віталієм Пригоровським та виданого 1995 року.

Справжній Різдвяний настрій запанував у Довженковій хаті, як і у часи Сашкового дитинства.

Останні новини Чернігівщини

Чернігівський рибоохоронний патруль викрив порушників Правил рибальства, які завдали збитків рибному господарству на понад 40 тис.грн 11:26

20 жовтня 2021 року Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході проведення рибоохоронного рейду на водоймах Чернігівського району виявлено грубе порушення Правил рибальства.

Обстановка на кордоні

Обстановка на кордоні 11:20

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою. На всій ділянці державний кордон охороняється посилено, в пунктах пропуску здійснюється посилений прикордонний контроль.

По Киїнці завершується влаштування верхнього шару нового асфальтобетонного покриття

По Киїнці завершується влаштування верхнього шару нового асфальтобетонного покриття 11:09

У процесі оновлення ділянка траси Р-69 Київ - Вишгород - Десна - Чернігів по селу Киїнка, що на виїзді з обласного центру. Ремонтується відрізок від Чернігова до перехрестя з дорогою М-01 Київ - Чернігів - Нові Яриловичі. Протяжність ремонту - 3,7 км.

«Готель «Слов’янський» знову виставлено на приватизаційний онлайн-аукціон

«Готель «Слов’янський» знову виставлено на приватизаційний онлайн-аукціон 09:01

5 листопада відбудеться онлайн-аукціон з приватизації майнового комплексу Державного комерційного підприємства «Готель «Слов’янський». Об’єкт розташований за адресою: Чернігівська обл., м. Новгород-Сіверський, вул. Монастирська, 2а.

Кабмін погодив призначення Назіма головою Прилуцької РДА

Кабмін погодив призначення Назіма головою Прилуцької РДА 08:58

Кабінет Міністрів на засіданні 20 жовтня погодив призначення Володимира Назіма на посаду голови Прилуцької районної державної адміністрації Чернігівської області.