Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 14 травня, 01:08:18

Свято-Георгіївську церкву в Седніві має бути збережено

04.12.2015   10:47

2 грудня в Управлінні капітального будівництва облдержадміністрації відбулася робоча нарада щодо відновлення робіт з реконструкції Свято-Георгіївської церкви, що знаходиться в селищі Седнів Чернігівського району.

Проведення наради ініційовано народним депутатом України Андрієм Денисенком. У заході взяли участь його помічник Наталія Литвин, представники структурних підрозділів облдержадміністрації, Чернігівської райдержадміністрації, Седнівський селищний голова та настоятель Свято-Георгіївської парафії Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Дерев’яна Свято-Георгіївська церква 1715 року є пам’яткою національного значення, вважається одним з кращих творів української народної архітектури, є туристично привабливим об’єктом.

Будівля церкви перебуває на балансі Управління архітектури облдержадміністрації. З 2003 по 2009 рік за бюджетні кошти було проведено певні реставраційні роботи.

Згідно Охоронного договору в 2009 році церкву передано у користування релігійній громаді Української Православної Церкви Київського Патріархату Свято-Георгіївської парафії смт Седнів з відповідними зобов’язаннями щодо охорони пам’ятки національного значення. Останнім часом реставраційні роботи в церкві не проводилися.

На сьогодні виникла нагальна потреба у продовженні робіт з благоустрою прилеглої території, а також проведенні реставраційних робіт. А для цього необхідні значні кошти. Силами громади, а також місцевих бюджетів вирішити це питання надзвичайно складно. Седнівська селищна рада у вересні цього року виділила 60 тисяч гривень. Проте цих коштів не достатньо навіть для завершення робіт з благоустрою.

Тож на нараді шукали шляхи, звідки і як залучити кошти на проведення необхідних робіт задля збереження церкви. Помічник депутата запропонувала створити дорожню карту, в якій чітко виписати кроки по вирішенню цього питання.

Учасники наради вирішили, що одним із шляхів розв’язання проблеми може бути включення робіт з реконструкції Свято-Георгіївської церкви до переліку інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, що можуть реалізуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку в 2016 році. Тож найближчим часом будуть відпрацьовуватись всі необхідні для цього технічні питання. У той же час для збереження такого унікального для Чернігівщини історичного об’єкту як Свято-Георгіївська церква не була б зайвою також спонсорська допомога.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 87 нових випадків COVID-19

Виявлено 87 нових випадків COVID-19 20:58

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 13 травня в області зафіксовано 87 нових випадків COVID-19.

Про індекси споживчих цін на товари та послуги. ДОВІДКА

Про індекси споживчих цін на товари та послуги. ДОВІДКА 15:15

За розрахунками Держстату, показник рівня інфляції у квітні 2021 р. в області становив 100,9%, в Україні – 100,7%.

Про харчову безпеку у школах і дитсадках йшлося під час вебінару

Про харчову безпеку у школах і дитсадках йшлося під час вебінару 15:00

11 травня відбувся черговий онлайн-семінар за програмою «Система НАССР для навчальних закладів», ініційований громадською організацією «Ресторанна гільдія» за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні, Торгово-промислової палати, Аграрного союзу України та компанії «Profi club».

До 200 годин  громадських робіт засуджено чоловіка, який побив п’ятирічну дитину

До 200 годин громадських робіт засуджено чоловіка, який побив п’ятирічну дитину 14:41

Ювенальним прокурором Козелецької окружної прокуратури забезпечено підтримання публічного обвинувачення у кримінальному провадженні про завдання тілесних ушкоджень малолітній дитині (ч. 1 ст. 125 КК України).

Упродовж минулої доби вогнеборці ліквідували 5 пожеж

Упродовж минулої доби вогнеборці ліквідували 5 пожеж 14:29

За минулу добу на Чернігівщині виникло 5 пожеж, 3 з яких в природних екологічних системах, 2 у приватному житловому секторі громадян.