Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 21 жовтня, 19:49:05

Покорщина знову плаче гіркими сльозами…

03.12.2015   08:43

На околиці містечка Козелець зберігся унікальний садибний комплекс — Покорщина, збудований в середині XVIII ст. Належав він славній родині Віри Григорівни Дараган, сестрі останнього гетьмана України Кирила Розумовського, та її чоловікові Юхиму Дарагану, київському полковнику. Архітектурний комплекс садиби Дараганів на Покорщині є пам’яткою архітектури національного значення, повідомляє Сергій Черняков‎.

Чудовий будинок, флігелі, кам’яниця, ландшафтний парк – на сьогодні все це знаходиться у жахливо-занедбаному стані. Декілька разів маєток збиралися реставрувати як для власних потреб, так і для створення на базі пам’ятки музейного комплексу.

Проте це були лише пусті розмови і обіцянки, садиба наразі в такому стані, що до неї страшно підходити, вона в будь-який момент може завалитися...

Минулого року чернігівські ентузіасти разом з керівництвом районної держадміністрації та студентами місцевого ветеринарного технікуму і працівниками Козелецької школи № 3 прибрали в будівлі та позабивали дошками вікна і двері головної споруди маєтку, щоб вберегти її від снігу та вологи.

Але відтоді ситуація не змінилася і споруди продовжують занепадати. Місцеві мешканці повідомляють, що в будинку одне вікно вже відбито, вхідні двері відкриті, а всередині хатини знову сміття...

То що знову з Чернігова треба їхати в Козелець щоб рятувати пам"ятки? Будемо турбувати новообрану обласну раду!

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 734 нових випадки COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 734 нових випадки COVID-19 19:45

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 21 жовтня в області зафіксовано 734 нових випадки COVID-19.

У Чернігові освятили Хрест на місці спорудження майбутнього храму

У Чернігові освятили Хрест на місці спорудження майбутнього храму 19:04

Сьогодні, 21 жовтня, у Чернігові у мікрорайоні «Шерстянка» відбулося освячення Хреста на місці спорудження майбутнього храму.

Форум «Чернігівщина – країни Балтії»: час нових контактів та контрактів

Форум «Чернігівщина – країни Балтії»: час нових контактів та контрактів 18:50

У четвер, 22 жовтня у Чернігівській області стартував Форум «Чернігівщина - країни Балтії. Регіональний вимір».

На Чернігівщині в повному обсязі профінансовано щомісячні страхові виплати за вересень

На Чернігівщині в повному обсязі профінансовано щомісячні страхові виплати за вересень 15:09

Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області 18 жовтня завершено фінансування щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві та членам їх родин за вересень.

Поки приріст захворюваності на COVID-19 на Чернігівщині зростав ушестеро, жителі не поспішали вакцинуватися. Нині область у зоні загрози

Поки приріст захворюваності на COVID-19 на Чернігівщині зростав ушестеро, жителі не поспішали вакцинуватися. Нині область у зоні загрози 15:07

Ще на початку вересня на у Чернігівській області фіксували по 310-360 нових випадків коронавірусної хвороби на тиждень.