Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 8 травня, 08:01:14

Був у Чернігові Музей. ФОТО

01.12.2015   09:22Агенцiя

26 листопада в Чернігівському історичному музеї імені В.В. Тарновського відкрито фотодокументальну виставку “Був у Чернігові музей”.

Вона присвячена Музею народного декоративного мистецтва Чернігівщини, який від 21 грудня 1979 року по 30 червня 2006 року працював в Катерининській церкві на Алеї Героїв. (Остання – пам’ятка архітектури початку XVIII сторіччя – цього року відзначила трьохсотрічний ювілей освячення храму.)

Експозиція музею розповідала про вишивку, гаптування, ткацтво, гончарство, художню обробку дерева, лозоплетіння, народний костюм XVIII–ХХ століть.
   
Щороку музей та численні виставки оглядали понад 30 тисяч відвідувачів – мешканці міста і області, України, туристи з ближнього та далекого зарубіжжя.
   
Кілька записів з Книг відгуків: “Немає меж народній фантазії, барвистій, як життя, як світ, – ось що виносиш з цього унікального музею. Виносиш назавжди. П. Загребельний. 25.VIII.1980”.
   
“...Очень впечатляет коллекция, собранная в музее. Приятно было ознакомиться с реликвиями и народным творчеством украинского народа, богатого национальными традициями. Спасибо большое. Студенты Рижского политехнического института. 03.09.85.”
   
“До глибини душі вражений, схвильований баченими тут творіннями людського розуму і праці славних земляків моїх.
   
Дяка і шана сердечна тим, хто береже все це для людей, для поколінь прийдешніх, які гордитимуться талантом своїх славних предків.
   
З поклоном земним – Ів. Сочивець, письменник, заслужений працівник культури УРСР. 30/ХІ 1987 р.”
   
“Даний музей являється єдиним в Чернігові центром декоративно-прикладного мистецтва. Він являється візитною карткою нашого міста. Хотілося і надалі б приводити сюди знайомих та друзів, які приїжджають до нашого Чернігова. Удачі і процвітання Вам. м. Чернігів. 14.02.2006 р.” (Це – один із останніх відгуків).
   
На виставці представлені світлини та документи – афіші виставок та заходів, що проводив музей, буклети, каталоги тощо, які розповідають про музей.
   
Сьогодні в Чернігові бракує етнографічного музею, де була б представлена самобутність нашого краю. Фактично знищений у 2006 році музей, попри всі обіцянки влади так і не відродився.
   
Ми не полишаємо надію про його відродження.


Світлана Лихачева, завідуюча відділом Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 144 нових випадки COVID-19

Виявлено 144 нових випадки COVID-19 18:07

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 7 травня в області зафіксовано 144 нових випадки COVID-19.

СБУ припинила діяльність злочинців, які займалися рекетом на Київщині і Чернігівщині

СБУ припинила діяльність злочинців, які займалися рекетом на Київщині і Чернігівщині 14:41

Служба безпеки України припинила діяльність міжрегіонального злочинного угруповання, учасники якого причетні до скоєння тяжких злочинів.

У Чернігові продовжують звільняти двори від незаконних гаражів та інших тимчасових споруд

У Чернігові продовжують звільняти двори від незаконних гаражів та інших тимчасових споруд 14:27

Рішенням виконавчого комітету Чернігівської міської ради від 6 травня визначений черговий перелік незаконно розміщених тимчасових споруд, які підлягають демонтажу.

Обсяги реалізованої продукції промисловості в січні–березні. ДОВІДКА

Обсяги реалізованої продукції промисловості в січні–березні. ДОВІДКА 12:20

Підприємства області в січні–березні 2021 р. реалізували промислової продукції (товарів, послуг) на 9 млрд.грн.

Чернігів: видання Інституту національної пам’яті передані на Донбас

Чернігів: видання Інституту національної пам’яті передані на Донбас 12:12

5 травня у Чернігові в офісі регіонального представництва Українського інституту національної пам’яті в області передано чергову добірку видань Інституту нацпам’яті Юрію Косенку, голові правління громадської організації «Українська Ініціатива», для закладів культури та освіти Луганської і Донецької областей.