Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 26 травня, 16:24:16

Творча зустріч "У сузір’ї кобзи та ліри" з Василем Нечепою

12.11.2015   08:19Агенцiя

9 листопада – Всеукраїнський день працівників культури та аматорів народного мистецтва і День української писемності та мови.

Дуже символічно, що саме в цей день у великій читальній залі Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка відбулася творча зустріч «У сузір’ї кобзи та ліри» з чернігівським кобзарем-лірником, лауреатом Національної премії ім. Т.Г. Шевченка, Народним артистом України Василем Нечепою.

Гру на кобзі й лірі артист опановував у майстра світової слави Олександра Корнієвського, який був учнем славетного кобзаря Терентія Пархоменка.

Василь Нечепа – унікальний співак-музикант, нині єдиний представник старосвітської чернігівської кобзарської школи, яку Гнат Хоткевич, загальновизнаний авторитет з історії кобзарства, вважав найдавнішою в Україні. Він – прямий спадкоємець і продовжувач творчості Т. Пархоменка та його учня – лірника О. Гребеня.

Василь Григорович – автор і виконавець концертних програм «Пісні з берегів зачарованої Десни», «Чумацький шлях», «Чого в сльозах калина», «Материні пісні» та ін., з якими він виступав в Україні та країнах Європи, Азії, Північної Америки, Австралії. Багато з них записані на компакт-диски.

Поспілкуватися з талановитим земляком прийшли студентська молодь міста та шанувальники його творчості. Митець любить проводити свої зустрічі саме в бібліотеці, бо це, на його думку, найважливіший культурно-просвітницький центр. Він співпрацює не тільки з бібліотеками України, а й Європи та Америки, представляючи українську культуру та традиції на міжнародній арені, «даруючи «слово Шевченка» по всьому світу». До ювілею Великого Кобзаря артист провів понад 200 концертів.

Свою розповідь про величну українську історію співак доповнював патріотичними піснями. Коли слухаєш спів кобзаря, відчуваєш себе вільним українцем (що дуже актуально на сьогодні), який з надією дивиться в майбутнє.

Спілкування пройшло у вигляді уроку-настанови для молоді. Кобзар закликав пишатися своїм корінням, не забувати історію, пізнавати культуру і примножувати духовні багатства своєї Батьківщини. Всі присутні виконали гімн України.

Останні новини Чернігівщини

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 25 травня

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 25 травня 15:27

У Чернігівській області 25 травня тривали першочергові роботи з відновлення пошкодженої інфраструктури.

Понад 230 українських дітей здобувають українську освіту у Варшавській школі

Понад 230 українських дітей здобувають українську освіту у Варшавській школі 14:43

У Варшаві з середині квітня відкрилася унікальна школа – Варшавська українська школа (ВШколУ) – в ній навчаються українські діти, родини яких знайшли прихисток у Польщі.

Рятівники та громади Чернігівщини отримають сонячні панелі від провідного світового виробника SunPower

Рятівники та громади Чернігівщини отримають сонячні панелі від провідного світового виробника SunPower 12:34

Енергосистема Чернігівщина зазнала значних руйнувань через активні бойові дії та свідомі удари ворога по об’єктам критичної інфраструктури.

Мобільний сервісний центр МВС відновив свою діяльність та знову вирушив у дорогу на Чернігівщині

Мобільний сервісний центр МВС відновив свою діяльність та знову вирушив у дорогу на Чернігівщині 12:20

Нещодавно для організації його стабільної роботи навіть у найвіддаленіших куточках області було передано сучасне обладнання для доступу до швидкісного інтернету «Старлінк».

За добу на Чернігівщині виявлено 189 вибухонебезпечних предметів — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 26 травня

За добу на Чернігівщині виявлено 189 вибухонебезпечних предметів — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 26 травня 12:15

За добу групи піротехнічних робіт та підводного розмінування ДСНС 34 рази залучалися до знешкодження вибухонебезпечних предметів та виявили і вилучили 189 таких предметів.