Школярі Чернігівщини знають і шанують творчу спадщину Ліни Костенко
Нещодавно в м. Києві проходив фінальний етап Всеукраїнського літературного конкурсу «Розкрилля душі», присвяченого 85-річчу від дня народження Ліни Костенко.

Обласним комунальним позашкільним навчальним закладом «Чернігівська Мала академія наук учнівської молоді» з метою вшанування творчої спадщини поетеси, залучення школярів до поглибленого вивчення творчості українських поетів і письменників, розвитку пізнавальної та дослідницької діяльності в гуртках Малої академії наук проведено перший етап конкурсу.
Конкурс проводився у двох номінаціях: дослідницька робота та літературна творчість.
Чернігівщину у фіналі конкурсу представляли чотири переможці першого (обласного) етапу:
- у номінації науково-дослідницька робота: Литовченко Валентина, учениця 9 класу Мринської ЗОШ І-ІІІ ст. Носівської районної ради, та Кожедуб Наталія, учениця 11 класу Седнівського НВК Чернігівської районної ради;
- у номінації літературна творчість: Левченко Ілля, учень 11 класу Семенівської гімназії № 2 Семенівської районної ради, та Заспенко Аліна, учениця 10 класу Печенюгівського НВК Новгород-Сіверської районної ради.
Фінальний етап конкурсу проходив у формі учнівської конференції, на якій наші учні вдало представили свої роботи і одержали три дипломи.
Високо оцінили члени журі роботу Іллі Левченка «Магічна пора осені в поетичному осягненні Ліни Костенко (за збіркою «Річка Геракліта»)», написану в жанрі есе.
Фахівці відзначили, що учень майстерно володіє літературознавчими термінами, завдяки чому Ілля виборов диплом І ступеня.
Диплом ІІ ступеня виборола Литовченко Валентина, а Заспенко Аліну нагороджено дипломом ІІІ ступеня.
Урочисте закриття конкурсу та нагородження переможців відбулось у Національному музеї Тараса Шевченка. Учасників конкурсу вітав генеральний директор музею, член гуманітарної ради при Президентові України, письменник Дмитро Стус.
Останні новини Чернігівщини
Е-сервіси, штучний інтелект та євроінтеграція: в ДПС розповіли про перші кроки спільного проєкту з Естонією 11:30
Перші підсумки співпраці ДПС та Естонського податкового та митного комітету у рамках Меморандуму обговорили керівники відомств Леся Карнаух та Райго Уукківі під час засідання Керівної ради спільного проєкту «Підтримка цифровізації податкового адміністрування ДПС».
У Чернігові жінку судитимуть за збут психотропних речовин 11:27
Чернігівською окружною прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт відносно жительки м.Чернігова, яка організувала збут особливо небезпечних психотропних речовин на території міста.
Чернігівщина доєдналася до 8-го Всеукраїнського забігу «Шаную Воїнів, біжу за Героїв України» 11:24
Понад 500 учасників зібралися в одному з парків обласного центру зранку 30 серпня, у проміжку між повітряними тривогами, щоб пробігти дистанцію, присвячену загиблому Герою чи Героїні.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:19
Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 7 пожеж та 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення.
Актуалізувати потреби та ознайомитися зі зробленим: Чернігівщину відвідали представники «Партнерства за сильну Україну» 11:17
Програма «Партнерство за сильну Україну» розпочала працювати в Чернігівській області ще у квітні 2022 року. Спершу зусилля були спрямовані на розмінування та очищення територій від вибухонебезпечних предметів, а також на підтримку місцевих органів влади у відновленні ключових послуг.