Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 18 червня, 15:45:47

Колиска майбутніх археологів

01.10.2015   09:20Агенцiя

Цієї осені археологічному гуртку, який працює в Чернігівському історичному музеї імені В.В. Тарновського, виповнюється 11 років.

Основною метою роботи гуртка є популяризація серед молоді славного минулого нашого краю та виховання шанобливого ставлення до культурно-історичної спадщини, яку залишили по собі наші далекі пращури.

Взимку школярі знайомляться з “азами” археології: періодизацією, методикою археологічних досліджень тощо, а також вивчають матеріальну культуру давнього населення Чернігівщини. Як наочний посібник під час занять використовуються багаті музейні колекції, демонструються цікаві науково-популярні фільми з археології.

З початком весни проводяться одноденні польові виїзди (археологічні розвідки) для практичного застосування отриманих знань при пошуку давніх поселень, городищ та могильників.

У липні–серпні члени гуртка, за бажанням, мають можливість взяти участь у роботі археологічних експедицій, які проводяться Інститутом історії, етнології та правознавства імені О.М. Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка та Чернігівським історичним музеєм імені В.В. Тарновського. Це, мабуть, найбільш цікавий аспект діяльності будь-якого археолога, адже саме в експедиції є можливість власноруч знайти речі, що розкривають таємниці сивої давнини, та поринути в романтику експедиційного життя.

Останні новини Чернігівщини

Оформила доставку товару, а натомість втратила 80 тисяч гривень: поліція Чернігівщини закликає громадян бути обачними під час торгових операцій в Інтернеті 10:37

Поліцейські застерігають мешканців Чернігівщини від шахрайств в Інтернеті під час купівлі-продажу товарів.

Понад 68 тисяч ВПО зареєстровано в регіоні: найбільше переселенців – в Чернігівському районі 10:35

Щоб всебічно забезпечити їх права та інтереси, соціальний захист, працевлаштування, надання психосоціальної, медичної та правової допомоги в області майже рік діє Рада з питань внутрішньо переміщених осіб при ОДА.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:32

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 5 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

18 червня: цей день в Україні і світі

18 червня: цей день в Україні і світі 10:30

ДЕНЬ 846 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 846 RUSSIAN AGRESSION

 Жінки Чернігівщини освоюють чоловічі професії

Жінки Чернігівщини освоюють чоловічі професії 12:04

Таку тенденцію останнім часом спостерігають у службі зайнятості. На Чернігівщині наразі налічується близько 5 тисяч офіційних безробітних. Серед них 77,5 % жінок. На початок червня у базі даних служби зайнятості налічувалось 799 вакансій, на кожну з яких було 6 претендентів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини