Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 8 травня, 07:44:13

Колиска майбутніх археологів

01.10.2015   09:20Агенцiя

Цієї осені археологічному гуртку, який працює в Чернігівському історичному музеї імені В.В. Тарновського, виповнюється 11 років.

Основною метою роботи гуртка є популяризація серед молоді славного минулого нашого краю та виховання шанобливого ставлення до культурно-історичної спадщини, яку залишили по собі наші далекі пращури.

Взимку школярі знайомляться з “азами” археології: періодизацією, методикою археологічних досліджень тощо, а також вивчають матеріальну культуру давнього населення Чернігівщини. Як наочний посібник під час занять використовуються багаті музейні колекції, демонструються цікаві науково-популярні фільми з археології.

З початком весни проводяться одноденні польові виїзди (археологічні розвідки) для практичного застосування отриманих знань при пошуку давніх поселень, городищ та могильників.

У липні–серпні члени гуртка, за бажанням, мають можливість взяти участь у роботі археологічних експедицій, які проводяться Інститутом історії, етнології та правознавства імені О.М. Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка та Чернігівським історичним музеєм імені В.В. Тарновського. Це, мабуть, найбільш цікавий аспект діяльності будь-якого археолога, адже саме в експедиції є можливість власноруч знайти речі, що розкривають таємниці сивої давнини, та поринути в романтику експедиційного життя.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 144 нових випадки COVID-19

Виявлено 144 нових випадки COVID-19 18:07

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 7 травня в області зафіксовано 144 нових випадки COVID-19.

СБУ припинила діяльність злочинців, які займалися рекетом на Київщині і Чернігівщині

СБУ припинила діяльність злочинців, які займалися рекетом на Київщині і Чернігівщині 14:41

Служба безпеки України припинила діяльність міжрегіонального злочинного угруповання, учасники якого причетні до скоєння тяжких злочинів.

У Чернігові продовжують звільняти двори від незаконних гаражів та інших тимчасових споруд

У Чернігові продовжують звільняти двори від незаконних гаражів та інших тимчасових споруд 14:27

Рішенням виконавчого комітету Чернігівської міської ради від 6 травня визначений черговий перелік незаконно розміщених тимчасових споруд, які підлягають демонтажу.

Обсяги реалізованої продукції промисловості в січні–березні. ДОВІДКА

Обсяги реалізованої продукції промисловості в січні–березні. ДОВІДКА 12:20

Підприємства області в січні–березні 2021 р. реалізували промислової продукції (товарів, послуг) на 9 млрд.грн.

Чернігів: видання Інституту національної пам’яті передані на Донбас

Чернігів: видання Інституту національної пам’яті передані на Донбас 12:12

5 травня у Чернігові в офісі регіонального представництва Українського інституту національної пам’яті в області передано чергову добірку видань Інституту нацпам’яті Юрію Косенку, голові правління громадської організації «Українська Ініціатива», для закладів культури та освіти Луганської і Донецької областей.