Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 3 вересня, 10:40:29

150 років тому було створене Чернігівське губернське земство. ВІДЕО

30.09.2015   11:38Агенцiя

Це орган місцевого самоврядування, який, збираючи кошти з усіх повітових земств, розподіляв їх на потреби губернії. Так, за сприяння земства, в губернії з’явилися блага цивілізації, якими ми користуємося досі: електроенергія, телефонний зв’язок, водопостачання.

З нагоди 150-річчя зі створення Чернігівського губернського земства в обласному історичному музеї імені Тарновського історики зібрали круглий стіл, присвячений ролі земських установ у соціально-економічному та культурному розвитку Чернігівщини.

Губернське земство як орган місцевого самоврядування відіграло помітну роль у піднесенні соціально-економічного та культурного рівня населення Чернігівської губернії. Чимало благ цивілізації на Чернігівщині з’явилися виключно силами губернського земства: прокладалися електричні мережі та телефонний зв’язок, брукувалися вулиці, прокладався водогін. А ще земство опікувалося розвитком медицини та освіти: будувалися земські школи та лікарні. створювалися книжкові склади та бібліотеки. Також земство доклало чимало зусиль до розбудови транспортної інфраструктури Чернігівської губернії. Завдяки наполегливості чернігівських земців у місті був відкритий музей українських старожитностей Василя Тарновського.

Історики вважають, що сьогодні, коли в Україні відбуваються складні процеси децентралізації, місцеве самоврядування може брати приклад з чернігівських земців, які на добровільних засадах змінювали свій край на краще.


Останні новини Чернігівщини

Борзнянська лікарня отримала сучасне обладнання 09:38

Борзнянська ЦРЛ отримала нове медичне обладнання – пересувну рентген-систему.

На Чернігівщині внаслідок російських атак пошкоджені житлові будинки: поліція документує наслідки 09:36

В ніч на 3 вересня росіяни атакували безпілотниками населені пункти Ніжинського району.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:35

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме:3 пожежі.

3 вересня: цей день в Україні і світі

3 вересня: цей день в Україні і світі 08:54

ДЕНЬ 1288 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1288 RUSSIAN AGRESSION

Успіхи чернігівських біатлоністів на чемпіонаті України! 16:54

У Львівській області завершився чемпіонат України з літнього біатлону серед юнаків та дівчат.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини