Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 07:13:02

Правнуки ветеранів другої світової презентували неписані історії власних родин

13.05.2015   08:02

Одинадцятикласниця КатеринаКаревінастала переможницею конкурсу учнівських презентацій «Історія великого життя», який відбувся у Прилуцькій міській центральній бібліотеці імені Любові Забашти.

В конкурсі взяли участь учні гімназії №1 імені Георгія Вороного. На розсуд журі та гостей бібліотеки вони представили сімейні розповіді і перекази про те, як їхні діди і прадіди пережили лихоліття Другої світової війни.Презентаційний матеріал кожного учасника доповнювали матеріали і документи із сімейних архівів, а також використовувались тематичні фото (наприклад, штурм Рейхстагу і т. п. ).

Переможниця конкурсу Катерина Каревінапредставила моноспектакль про свою прабабусю Любов Микитівну Рослік, яка пережила три роки жахіть у концтаборі Равенсбрюк на території Німеччини. Друге місце розділили дев’ятикласники ОксанаРогальова та Артем Ягодка. Їхні історії – про прадідів, якідійшли до Берліна, але у кожного цей шлях був по-своєму складним і героїчним. Третє місце також дісталося двом учасникам – учням 9 (Б) класу Ніколенку Олександрові за історію, якйого прадід Павло ГригоровичВедмідськийфорсував Дніпро, а такожТані Гайдай за історію про корінну ленінградку Поух Наталію Петрівну, яку доля закинула у Прилуки після всіх днів пережитої блокади.

Ці та інші реальні історії з уст правнуків, словами їхніх прадідів, які пережили 1939-45 роки, відкрили багато сторінок історії, що донедавна вважалися забороненими і які свідчать, що й досі не все відомо про страшні події Другої світової.Протягом прослуховування всіх розповідей у залі стояла тиша з присмаком печалі, смуткуі хвилювання, адже всі гімназисти розповідали історії своїх родин зворушливо, щиро, емоційно. В окремих учнів розповідь перетворювалась у справжнє художнє оповідання, але головний герой там був не вигаданий, а рідна людина – прадідусь чи прабабуся.

«Українська мозаїка Другої світової із уст людей, які пережили цю війну, абсолютно інша, ніж про це писали колишні радянські підручники, а тому поки живі свідки тих лихоліть, варто вивчати і писати нову, правдиву історію країни, – ділиться враженнями від конкурсу гімназистка Катерина Каревіна. –Зараз життя моєї бабусі обмежується стінами будинку, книгами, телефонними дзвінками рідних та спогадами. І я рада, що мені вдалося записати все в деталях, щоб розповісти колись наступним поколінням нашої родини».

Конкурсні роботи оцінювало компетентне журі у складі завідуючої філіалом імені Олега Кошового Прилуцького краєзнавчого музею імені В. І. Маслова Тетяни Іващенко, старшого вчителя історії гімназії №1 імені Георгія Вороного Валентини Борох, викладача історії Прилуцького медичного училища Геннадія Щесловського, директора МЦБ імені Любові Забашти Людмили Трошиної.

Директор бібліотеки Людмила Трошина подякувала всім учасникам конкурсу за участь і вручила пам’ятні подарунки.

«У кожній українській родині Друга світова війна залишила свій слід. Це сумні історії, перш за все, а вже потім історії героїчні, патріотичні, повчальні. Чому насамперед сумні? Тому, що війна – це завжди смерть, і буде нечесно казати, що людина прагне померти більше, ніж жити. Залучення молоді до вивчення історії свого роду та країни – саме таку мету ставили перед собою працівники книгозбірні, – зазначила організатор конкурсу Ніна Горбань, –і конкурс презентацій підтвердив те, що молоде покоління усвідомлює свою належність до українського народу, сприймає війну як складний історичний процес.»

Останні новини Чернігівщини

 На Прилуччині поліцейські повідомили про підозру двом місцевим мешканцям за незаконну порубку лісу

На Прилуччині поліцейські повідомили про підозру двом місцевим мешканцям за незаконну порубку лісу 17:35

Слідчі Прилуцького районного відділу поліції під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури оголосили про підозру двом зловмисникам, які за попередньою змовою випиляли у лісосмузі Ічнянської громади дерев на понад 100 тисяч гривень.

Масажі, лімфодренаж, індивідуальна робота з психологами та багато іншого можуть отримати чернігівські військові, ветерани та члени їхніх родин 17:25

Зазвичай після закінчення терміну лікування у закладах охорони здоров’я військовослужбовці та ветерани, як правило, потребують певного відновлення.

За матеріалами СБУ винесено вирок організаторці псевдореферендуму на тимчасово окупованих територіях Луганщини

За матеріалами СБУ винесено вирок організаторці псевдореферендуму на тимчасово окупованих територіях Луганщини 15:18

За матеріалами Служби безпеки України до 15 років позбавлення волі заочно засуджено організаторку псевдореферендуму на тимчасово окупованих територіях Луганщини.

 Мешканця м.Чернігова засуджено за збут амфетаміну

Мешканця м.Чернігова засуджено за збут амфетаміну 15:16

Прокурором Чернігівської окружної прокуратури в судовому засіданні доведено вину 36-річного місцевого жителя в придбанні, зберіганні з метою збуту та збуті психотропних речовин (ч.ч.1, 2 ст.307 КК України).

На загальноміській нараді говорили про наслідки ракетних ударів по місту та їх ліквідацію

На загальноміській нараді говорили про наслідки ракетних ударів по місту та їх ліквідацію 15:13

Загальноміську нараду цього вівторка почали з обговорення ліквідації наслідків ракетних ударів, яких завдали військові російської федерації по Чернігову 17 квітня.