Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 22 жовтня, 19:40:10

Білоруський архів усної історії — історія очима очевидців

13.05.2015   07:39Агенцiя

Білоруський архів усної історії було презентовано на черговому засіданні прес-клубу «Ділове слово».

Науковці-історики з Білорусі розповіли про мету та значення цього проекту для вивчення історії країни. Як зазначив доктор історичних наук, професор Інституту славістики Польської академії наук Алесь Смалянчук, паперові документи, що зберігаються в архівах, не можуть претендувати на цілковиту об’єктивність. Адже їх створювали люди з певними політичними поглядами та життєвими переконаннями, які мали перед собою ту чи іншу мету. Крім того, ніхто й ніколи не питав пересічних мешканців країни про те, як на їх конкретне життя вплинули ті чи інші історичні події. А з точки зору учасників цього проекту, людська пам’ять може і повинна бути предметом історичного дослідження.

На початку своєї наукової діяльності кандидат історичних наук, доцент Андрій Кіштимов був переконаний, що його життя як історика пройде в архівних сховищах та бібліотеках. Проте відповідей на свої запитання науковець так там і не знайшов. Офіційні документи не відкривали правди про життя простих людей, про те, як насправді жив народ. Тому дослідник почав шукати правди у живих свідків історії.

У Білоруському архіві усної історії вже зібрано понад 900 записів очевидців різних подій з білоруської історії. Наприклад, спогади про події 1939 року, коли Західна Білорусь була приєднана до СРСР, свідчення про події Другої світової війни чи наслідки аварії на ЧАЕС. Зареєструвавшись на сайті на сайті www.nashapamiac.org, журналісти, науковці, дослідники, всі, кого цікавить історія Білорусі, можуть послухати чи прочитати розповіді очевидців тих чи інших історичних подій.

Особливу увагу напередодні тридцятої річниці Чорнобильської катастрофи колектив Білоруського архіву усної історії планує приділити спогадам постраждалих та ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС. У зв’язку з цим оголошено конкурс «Чорнобильська катастрофа та її наслідки…», до якого пропонують долучитися й українським студентам.

Переможці конкурсу отримають цінні призи (головний – ноутбук), а докладно про його умови можна довідатися у відповідному розділі на сайті Білоруського архіву усної історії.

Останні новини Чернігівщини

Особи з інвалідністю з числа учасників АТО/ООС запрошуються до участі у соціальних проєктах «Професія для життя» та «Повернувся з АТО – повернись до життя» 14:34

З метою професійної орієнтації та набуття необхідних знань, соціалізації й адаптації до суспільства учасників АТО/ООС з інвалідністю, поліпшення фізичного та психологічного стану осіб з інвалідністю шляхом професійного навчання 04 листопада 2021 року заплановано початок реалізації двох всеукраїнських проєктів, спрямованих на підвищення рівня адаптації та соціалізації осіб з інвалідністю.

У Чернігівській області 26 жовтня відбудеться комплексна перевірка системи оповіщення

У Чернігівській області 26 жовтня відбудеться комплексна перевірка системи оповіщення 14:32

26 жовтня Департаментом з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської облдержадміністрації буде проводитись комплексна технічна перевірка територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення Чернігівської області з передачею всіх команд та учбових повідомлень цивільного захисту до керівного складу районів та міст обласного значення.

По вулиці Пушкіна завершують заміну ділянки магістрального водопроводу

По вулиці Пушкіна завершують заміну ділянки магістрального водопроводу 14:23

Заміна ділянки магістрального водопроводу діаметром 500 мм по вулиці Пушкіна від перехрестя з вулицею Гетьмана Полуботка до вулиці Коцюбинського виконується за планом і добігає кінця. Роботи виконуються силами КП «Чернігівводоканал».

Бригади екстреної медичної допомоги працюють 24/7 - без свят і без вихідних

Бригади екстреної медичної допомоги працюють 24/7 - без свят і без вихідних 14:14

Через погіршення епідемічної ситуації, а саме збільшення рівня захворюваності на COVID-19 та випадків госпіталізації кількість звернень до швидкої допомоги зростає з кожним днем. Їх кількість доходить до тисячі на добу.

На Чернігівщині планують побудувати 95 свердловин для забезпечення жителів області якісною питною водою

На Чернігівщині планують побудувати 95 свердловин для забезпечення жителів області якісною питною водою 14:08

Відповідну ініціативу підтримали сьогодні депутати на пленарному засіданні шостої сесії обласної ради восьмого скликання, проголосувавши за програму «Питна вода Чернігівської області на 2022-2026 роки». Її мета — забезпечити місцевих жителів якісною питною водою в необхідних обсягах.