Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 2 серпня, 09:24:25

10 речей, які прославили Ніжин

30.03.2015   10:06

Під такою назвою відбулась чергова безкоштовна екскурсія містом.

Це вже 18-та тематична екскурсія, яку організували активісти ніжинського об'єднання "Самопоміч", втілюючи у життя запущений у листопаді минулого року культурно-освітній проект "Знайомтесь - це наш Ніжин".

На цей раз своїми знаннями про наше місто люб'язно погодився поділитись викладач ніжинського університету, історик та краєзнавець Максим Васильович Потапенко.

Демонструючи глибоку ерудицію і в той же час цікаво, з гумором та дотепами екскурсовод розповів про те, з чим наше місто в різні часи та епохи асоціювали неніженці.

А розпочалась екскурсія із розповіді про знаменті ніжинські... калюжі, описані у нотатках та щоденниках гостей міста, увічнені у творах Гоголя, світлинах та картинах. Друге, третє та четверте місце розділили елітна горілка "Нежинская рябина", яку із задоволенням куштували заможні гурмани з кінця ХІХ ст. аж до середини минулого століття, ніжинське пиво, варене в місті чехами та ніжинський тютюн, від якого крякали із задоволенням гоголівські герої і який вирощувався у нас та продавася для всієї імперії. Дивувала всіх гостей міста і величезна торгова площа, рівної за розмірами якій не було у всій Лівобережній Україні. Не менш знаменитим був і наш Миколаївський собор, якого сучасні дослідники вважають прототипом козацького барокового храму. Перший у світі памятник Миколі Гоголю, також став і досьогодні залишається візитівкою міста. Не обійшов увагою екскурсовод і знамениті ніжинські огірочки, якими закусували і самі ніжинці і царственні особи дому Романових і закордонні любителі солоностей. Своїми випускниками також уславлювала місто Ніжинська вища школа (гімназія, ліцей, інститут). Ну і на останньому місці за порядком, але аж ніяк не за значенням екскурсоводом були поставлені унікальні ніжинські панорами, древні ніжинські вулички, де можна вдихнути повітря ХУІІІ та ХІХ ст.

Так пройшла сьогоднішня екскурсія. Наступної суботи запрошуємо на чергову зустріч.

Останні новини Чернігівщини

Економічні очікування населення

Економічні очікування населення 09:00

Органами державної статистики на початку 2021 року проведено опитування домогосподарств, у ході якого вивчалася думка українців щодо економічних очікувань на майбутнє.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:45

Довідка про основні надзвичайні ситуації техногенного, природного та іншого характеру на території Чернігівської області з 08 години з 01 серпня по 08 годину 02 серпня 2021 року

2 серпня - Ільїн день або день пророка Іллі

2 серпня - Ільїн день або день пророка Іллі 08:30

2 серпня християни відзначають церковне свято Ільїн день. Це день пам'яті біблійного пророка Іллі.

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів домашнього лимонаду

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів домашнього лимонаду 10:00

У літку треба ловити та встигнути насолодитися всіма перевагами сезону: позасмагати, купатися в річці чи з’їздити на море, погуляти вночі та посмакувати прохолодними коктейлями та лимонадами, поки знову не настав час чаю з лимоном.