Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 2 червня, 08:41:59

Ілюстровану історію владних інституцій Чернігівщини презентували в Гомелі

05.03.2015   10:48Агенцiя

3 березня фотоальбом «Владні інституції Чернігово-Сіверщини: ілюстрована історія» презентовано в Гомельській спеціалізованій слов’янській бібліотеці (Республіка Білорусь).

З учасниками зустрічі спілкувалися автори видання  директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів, кандидат історичних наук Володимир Бойко; спеціаліст Центру, кандидат історичних наук Дмитро Казіміров; директор ГО «Сіверський інститут регіональних досліджень», доктор історичних наук, професор Сергій Лепявко. Участь у презентації взяли науковці, викладачі, студенти Гомельського державного університету ім. Франциска Скорини та представники громадськості Гомеля.

Відкриваючи зустріч білоруський історик Валентина Лєбєдєва відзначила важливість дослідження історії українсько-білоруського прикордоння, зокрема, його адміністративних структур, адже часом йшлося про тотожні владні інституції.

Розповідаючи про ідею альбому, автори звернули увагу на надмірний та, певною мірою, абсурдний потяг до відзначення круглих дат, пов`язаний з радянською спадщиною. В порівнянні з ними державницьке минуле Чернігово-Сіверщини сягає тисячоріччя (з моменту першої задокументованої згадки про чернігівський князівський стіл у 1024 р.).

Тому створення фотоальбому мало на меті підкреслити значущість та ключовий характер в історії регіону саме таких масштабних подій, показати, зокрема, нинішнім державним службовцям та всім, кого цікавлять подібні питання, глибинність та значення такого суспільного явища, як владні інституції. З огляду на це формувалася структура фотоальбому та добирався відповідний текстовий та ілюстративний матеріал.
 
Під час обговорення білоруський історик Андрій Киштимов, зауважив: досі жодна область Білорусі не підготувала подібного видання. Тож, фотоальбом може стати своєрідною моделлю для підготовки таких праць. Промовець звернув увагу на те, що книга не лише добре написана, а й гарно оформлена. Водночас учасників презентації цікавило, які структури влади були найефективнішими.

Автори видання наголосили, що це було місцеве самоврядування, сформоване на місцевому ґрунті та з урахуванням місцевих потреб. На завершення зустрічі з`ясувалося, що серед її учасників знаходилися ті, хто особисто знав багатьох з недавніх керманичів Чернігівщини. Тож білоруси подякували за можливість згадати недавнє минуле та висловили свої щирі побажання добра народу України.

Останні новини Чернігівщини

Служба судової охорони Чернігівщини привітала вихованців навчально-реабілітаційного центру з Днем захисту дітей 15:15

Щороку, в перший день літа, відзначається Міжнародний День захисту дітей. Всі маленькі громадяни нашої країни також з нетерпінням чекають це тепле і радісне свято.

Ветерани назвали проблеми, з якими стикаються при працевлаштуванні. Дані опитування

Ветерани назвали проблеми, з якими стикаються при працевлаштуванні. Дані опитування 15:13

Українські військовослужбовці та ветерани також розповіли, як держава може сприяти їхньому професійному розвитку.

Локації безпеки для Прилуцької громади

Локації безпеки для Прилуцької громади 15:06

23 укриття, що належать Прилуцькій міській раді, найближчим часом будуть оснащені необхідним для жителів обладнанням: портативними зарядними станціями, сонячними панелями, переносними ліхтарями, вогнегасниками, кулерами для води, медичними аптечками, а найбільше сховище отримає потужний генератор для безперебійної вентиляції повітря.

«Власна справа»: ще 13 мешканців Чернігівщини отримають мікрогрант 11:26

Визначено переможців 7-го у поточному році періоду прийому заяв учасників програми «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», який тривав з 24 квітня по 07 травня 2023 року.

 Патріотичний фестиваль-конкурс «Народ-герой героїв появляє»

Патріотичний фестиваль-конкурс «Народ-герой героїв появляє» 11:24

ІІ Відкритий патріотичний фестиваль-конкурс «Народ-герой героїв появляє» проходитиме з 10 травня до 28 червня 2023 року.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини