Реставрована реліквія повернулася до фондів
До Чернігівського історичного музею імені Василя Тарновського повернувся дуже цінний експонат. Євангеліє датоване тисяча шестисотим роком. Понад 20 років воно перебувало в Києві у реставраційному центрі. І ось, нарешті, безцінний експонат було повернуто до фонду музею.
Історики зазначають, для нашого регіону цей експонат незвичний, оскільки Євангеліє було надруковане у місті Вільно, — сучасному Вільнюсі, — столиці Литви.
На жаль, під час реставрації не всі сторінки вдалося відновити. Був повністю відремонтований оклад, частина паперу доливалась. Також на багатьох сторінках можна помітити сліди плісняви. Науковці кажуть, книга свого часу добряче намокла, що і завдало найбільшої шкоди.
Подарували прекрасне Євангеліє світові заможні литовські купці Мамоничі, далекого тисяча шестисотого року.
Взагалі, збірка Євангелій Чернігівського історичного музею, які прикрашені коштовними окладами, є однією з найкращих не лише на теренах України, а й на території колишнього Радянського Союзу.
Останні новини Чернігівщини
За матеріалами СБУ заочний вирок отримав рашист, який під час окупації Чернігівщини катував місцевих мешканців 17:20
За доказовою базою Служби безпеки заочний вирок у вигляді 12 років позбавлення волі отримав ще один російський військовий, який причетний до воєнних злочинів під час тимчасової окупації частини Чернігівської області.
У Прилуках та на Ніжинщині поліцейські викрили місцевих мешканців у незаконному зберіганні боєприпасів 16:24
Співробітники відділу кримінальної поліції Прилуцького районного відділу поліції під час санкціонованого обшуку в господарстві 53-річного прилучанина виявили та вилучили гранату із запалом.
Увага! Поліція Чернігівщини розшукує зниклу безвісти 16-річну дівчину 16:22
Чернігівським районним управлінням поліції розшукується безвісти зникла Маценко Софія Василівна, 2009 року народження, мешканка Чернігова.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 12:13
Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 8 пожеж. Внаслідок цих подій загинуло 3 особи.
Делегація з Великої Британії оглянула наслідки російської агресії на Чернігівщині 11:03
Підвал у Ягідному, зруйноване приміщення Обласного молодіжного центру, пошкоджена минулого місяця п’ятиповерхівка у Чернігові – це місця, які є віддзеркаленням війни на території нашої області.









