Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 7 травня, 01:18:43

"Чернігівські шляхи Софії Русової"

26.12.2014   07:41

Презентація історико-туристичного маршруту з такою назвою відбулася в Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації під час сьогоднішнього засідання прес-клубу «Ділове слово».

- Перша презентація цього проекту вже відбулася в Олешні Ріпкинського району з нагоди урочистого відкриття відреставрованого пам'ятного знаку Софії Русової, - розповів координатор проекту, представник спілки журналістів України Володимир Єрмак.

Також він підкреслив, що цей проект розпочався на громадських засадах одразу після проголошення Незалежності України. Багато зроблено за ці роки. Проведені конференції, просвітницькі заходи, видано різноманітну літературу і створено багато телепередач про життя та діяльність унікального педагога.

Заступник директора з навчальної роботи, завідувач кафедри історії та археології України інституту історії, етнології та правознавства імені Лазаревського Олександр Рахно підкреслив, громадяни повинні знати не лише про життя та діяльність Софії Русової, а про її близьких. Наприклад, її старший син Михайло у 1900 році став одним із засновників Революційної української партії. Молодший син, Юрій, брав активну участь у національній визвольній боротьбі у 1917-1921 роках, був видатним вченим.

- Ця жінка розуміла важливість розвитку гендерного руху. Ще тоді, на початку 20 років минулого століття, вона говорила про необхідність європейського шляху розвитку України. Саме у творах Софії Русової ми знаходимо відповіді на багато питань, важливих для сучасного суспільства. Наступного року при інституті історії ми плануємо відкрити центр гендерних досліджень, який носитиме ім'я Софії Русової, - каже заступник директора з виховної роботи інституту історії, етнології та правознавства імені Лазаревського Лариса Юда.

На засіданні прес-клубу також було презентовано фото та відеоматеріали про реставрацію пам'ятника, про екскурсію до шкільного краєзнавчого музею та Центру педагогічної спадщини Софії Русової.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 25 нових випадків COVID-19

Виявлено 25 нових випадків COVID-19 17:45

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 6 травня в області зафіксовано 25 нових випадків COVID-19.

Національний заповідник

Національний заповідник "Чернігів стародавній" відновлює екскурсійну діяльність 17:10

З 6 травня відновлюється екскурсійна діяльність на всіх музейних об’єктах Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» (у Колегіумі, Борисоглібському соборі, Антонієвих печерах).

Стан виплати заробітної плати працівникам Чернігівської області. ДОВІДКА

Стан виплати заробітної плати працівникам Чернігівської області. ДОВІДКА 16:36

Заборгованість із виплати заробітної плати працівникам підприємств, установ та організацій Чернігівської області на 1 квітня 2021 року становила 10,7 млн.грн.

У Чернігові міський пасажирський транспорт відновлює роботу у звичайному режимі

У Чернігові міський пасажирський транспорт відновлює роботу у звичайному режимі 13:54

У Чернігові відсьогодні відновлюється робота міського пасажирського транспорту у звичайному режимі. Відповідне рішення прийняте на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 6 травня.

Корюківка: рятувальники ліквідували пожежу деревообробного цеху

Корюківка: рятувальники ліквідували пожежу деревообробного цеху 13:08

6 травня о 01:36 до Служби порятунку "101" у м. Коріківка надійшло повідомлення про пожежу будівлі деревообробного цеху ТОВ "Ванесса", що у районному центрі.